KEYPOINT SOLUTIONS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Str. Drumul Taberei, 82, C16, D, 4, 186, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 594.585 RON | 595.280 RON | 241.826 RON | 347.502 RON | 353.454 RON | 424.541 RON | 89.665 RON | 334.876 RON | 362.679 RON | 61.862 RON | 0 RON | 111.707 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 408.406 RON | 410.015 RON | 176.478 RON | 229.707 RON | 233.537 RON | 375.657 RON | 77.082 RON | 298.575 RON | 329.228 RON | 46.429 RON | 2.400 RON | 208.211 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 360.921 RON | 361.884 RON | 176.573 RON | 181.764 RON | 185.311 RON | 276.961 RON | 53.846 RON | 223.115 RON | 253.816 RON | 23.145 RON | 760 RON | 60.312 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 420.819 RON | 421.893 RON | 194.221 RON | 223.547 RON | 227.672 RON | 405.881 RON | 32.229 RON | 373.652 RON | 223.787 RON | 182.094 RON | 0 RON | 204.974 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 470.237 RON | 562.337 RON | 229.164 RON | 328.234 RON | 333.173 RON | 486.509 RON | 163.293 RON | 323.216 RON | 382.109 RON | 104.400 RON | 0 RON | 74.689 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 412.550 RON | 412.816 RON | 248.057 RON | 152.626 RON | 164.759 RON | 225.411 RON | 123.623 RON | 101.788 RON | 152.866 RON | 72.545 RON | 22 RON | 88.384 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 410.498 RON | 412.016 RON | 255.794 RON | 144.122 RON | 156.222 RON | 238.218 RON | 78.716 RON | 159.502 RON | 144.362 RON | 93.856 RON | 0 RON | 152.139 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 3,330 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 594,6 K RON | 408,4 K RON | 360,9 K RON | 420,8 K RON | 470,2 K RON | 412,6 K RON | 410,5 K RON |
| Venituri totale | 595,3 K RON | 410,0 K RON | 361,9 K RON | 421,9 K RON | 562,3 K RON | 412,8 K RON | 412,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 241,8 K RON | 176,5 K RON | 176,6 K RON | 194,2 K RON | 229,2 K RON | 248,1 K RON | 255,8 K RON |
| Rezultat net | 347,5 K RON | 229,7 K RON | 181,8 K RON | 223,5 K RON | 328,2 K RON | 152,6 K RON | 144,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 377,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,70 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,70 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,54 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,70 |
| Durata încasare (zile) | 135 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 61,9 K RON | 424,5 K RON | 14,6% |
| 2020 | 46,4 K RON | 375,7 K RON | 12,4% |
| 2021 | 23,1 K RON | 277,0 K RON | 8,4% |
| 2022 | 182,1 K RON | 405,9 K RON | 44,9% |
| 2023 | 104,4 K RON | 486,5 K RON | 21,5% |
| 2024 | 72,5 K RON | 225,4 K RON | 32,2% |
| 2025 | 93,9 K RON | 238,2 K RON | 39,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 594,6 K RON | 408,4 K RON | 360,9 K RON | 420,8 K RON | 470,2 K RON | 412,6 K RON | 410,5 K RON | ▼ 0,5% |
| Rezultat net | 347,5 K RON | 229,7 K RON | 181,8 K RON | 223,5 K RON | 328,2 K RON | 152,6 K RON | 144,1 K RON | ▼ 5,6% |
| Total active | 424,5 K RON | 375,7 K RON | 277,0 K RON | 405,9 K RON | 486,5 K RON | 225,4 K RON | 238,2 K RON | ▲ 5,7% |
| Capitaluri proprii | 362,7 K RON | 329,2 K RON | 253,8 K RON | 223,8 K RON | 382,1 K RON | 152,9 K RON | 144,4 K RON | ▼ 5,6% |
| Datorii totale | 61,9 K RON | 46,4 K RON | 23,1 K RON | 182,1 K RON | 104,4 K RON | 72,5 K RON | 93,9 K RON | ▲ 29,4% |
| Lichiditate curentă | 5,41 | 6,43 | 9,64 | 2,05 | 3,10 | 1,40 | 1,70 | ▲ 21,1% |
| Marjă netă (%) | 58,44 | 56,24 | 50,36 | 53,12 | 69,80 | 37,00 | 35,11 | ▼ 5,1% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 95 | 100 | 70 | 82 | ▲ 17,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (144,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.