Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HR MODELS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, PRESEI LIBERE, 1, 2, 11753, 1, Casa Presei Libere Corp A1, poz. cad. 10
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.854.840 RON | 2.855.322 RON | 2.663.570 RON | 163.199 RON | 191.752 RON | 649.210 RON | 288.181 RON | 361.029 RON | 504.991 RON | 161.034 RON | 54.564 RON | 4.648 RON | 0 RON | 16.815 RON | 16 |
| 2020 | 1.356.832 RON | 1.493.761 RON | 1.775.846 RON | −294.535 RON | −282.085 RON | 259.428 RON | 189.199 RON | 70.229 RON | 78.877 RON | 186.405 RON | 25.058 RON | 19.247 RON | 5.068 RON | 10.922 RON | 14 |
| 2021 | 1.840.599 RON | 1.892.108 RON | 1.557.758 RON | 319.188 RON | 334.350 RON | 466.511 RON | 117.950 RON | 348.561 RON | 341.137 RON | 97.874 RON | 17.466 RON | 171.464 RON | 27.500 RON | 0 RON | 8 |
| 2022 | 2.323.328 RON | 2.339.932 RON | 2.162.003 RON | 158.183 RON | 177.929 RON | 331.025 RON | 84.329 RON | 246.696 RON | 165.149 RON | 140.435 RON | 22.074 RON | 101.183 RON | 29.000 RON | 3.559 RON | 11 |
| 2023 | 2.869.402 RON | 3.225.180 RON | 2.530.871 RON | 666.761 RON | 694.309 RON | 808.840 RON | 70.938 RON | 737.902 RON | 672.761 RON | 132.810 RON | 0 RON | 443.288 RON | 3.269 RON | 0 RON | 13 |
| 2024 | 75.839 RON | 202.255 RON | 218.563 RON | −16.308 RON | −16.308 RON | 202.298 RON | 153.779 RON | 48.519 RON | 74.799 RON | 126.682 RON | 0 RON | 38.772 RON | 817 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 250.780 RON | 251.612 RON | 142.883 RON | 90.943 RON | 108.729 RON | 276.502 RON | 133.571 RON | 142.931 RON | 96.943 RON | 180.895 RON | 0 RON | 70.245 RON | 0 RON | 1.336 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 1,888 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.79) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,85 M RON | 1,36 M RON | 1,84 M RON | 2,32 M RON | 2,87 M RON | 75,8 K RON | 250,8 K RON |
| Venituri totale | 2,86 M RON | 1,49 M RON | 1,89 M RON | 2,34 M RON | 3,23 M RON | 202,3 K RON | 251,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,66 M RON | 1,78 M RON | 1,56 M RON | 2,16 M RON | 2,53 M RON | 218,6 K RON | 142,9 K RON |
| Rezultat net | 163,2 K RON | −294,5 K RON | 319,2 K RON | 158,2 K RON | 666,8 K RON | −16,3 K RON | 90,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 318,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,79 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,79 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,40 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,53 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,57 |
| Durata încasare (zile) | 102 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 161,0 K RON | 649,2 K RON | 24,8% |
| 2020 | 186,4 K RON | 259,4 K RON | 71,9% |
| 2021 | 97,9 K RON | 466,5 K RON | 21,0% |
| 2022 | 140,4 K RON | 331,0 K RON | 42,4% |
| 2023 | 132,8 K RON | 808,8 K RON | 16,4% |
| 2024 | 126,7 K RON | 202,3 K RON | 62,6% |
| 2025 | 180,9 K RON | 276,5 K RON | 65,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,85 M RON | 1,36 M RON | 1,84 M RON | 2,32 M RON | 2,87 M RON | 75,8 K RON | 250,8 K RON | ▲ 230,7% |
| Rezultat net | 163,2 K RON | −294,5 K RON | 319,2 K RON | 158,2 K RON | 666,8 K RON | −16,3 K RON | 90,9 K RON | ▲ 657,7% |
| Total active | 649,2 K RON | 259,4 K RON | 466,5 K RON | 331,0 K RON | 808,8 K RON | 202,3 K RON | 276,5 K RON | ▲ 36,7% |
| Capitaluri proprii | 505,0 K RON | 78,9 K RON | 341,1 K RON | 165,1 K RON | 672,8 K RON | 74,8 K RON | 96,9 K RON | ▲ 29,6% |
| Datorii totale | 161,0 K RON | 186,4 K RON | 97,9 K RON | 140,4 K RON | 132,8 K RON | 126,7 K RON | 180,9 K RON | ▲ 42,8% |
| Lichiditate curentă | 2,24 | 0,38 | 3,56 | 1,76 | 5,56 | 0,38 | 0,79 | ▲ 106,3% |
| Marjă netă (%) | 5,72 | -21,71 | 17,34 | 6,81 | 23,24 | -21,50 | 36,26 | ▲ 268,7% |
| Scor bonitate | 82 | 30 | 100 | 72 | 100 | 30 | 78 | ▲ 160,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (90,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 318,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.