Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ROMASIG STEEL COMPANY ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL
Date generale
Adresă
România, Buzău, Municipiul Buzău, Str. UNIRII, 16C, 7, 25, 120013
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 41.051 RON | 41.051 RON | 49.871 RON | −9.231 RON | −8.820 RON | 6.672 RON | 0 RON | 6.672 RON | 4.512 RON | 2.160 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 33.726 RON | 33.726 RON | 26.711 RON | 6.043 RON | 7.015 RON | 10.648 RON | 0 RON | 10.648 RON | 10.555 RON | 93 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 29.657 RON | 29.657 RON | 28.201 RON | 566 RON | 1.456 RON | 7.073 RON | 0 RON | 7.073 RON | 6.921 RON | 152 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 29.174 RON | 29.174 RON | 24.385 RON | 3.914 RON | 4.789 RON | 4.827 RON | 0 RON | 4.827 RON | 4.680 RON | 147 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 27.628 RON | 27.628 RON | 28.132 RON | −504 RON | −504 RON | 4.177 RON | 0 RON | 4.177 RON | 4.176 RON | 1 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 19.892 RON | 19.892 RON | 17.599 RON | 1.907 RON | 2.293 RON | 6.195 RON | 4.254 RON | 1.941 RON | 6.083 RON | 112 RON | 0 RON | 567 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 23.822 RON | 23.822 RON | 17.890 RON | 4.934 RON | 5.932 RON | 6.947 RON | 5.984 RON | 963 RON | 5.462 RON | 1.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Buzău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Top format din 79 companii din județul Buzău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.65) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,1 K RON | 33,7 K RON | 29,7 K RON | 29,2 K RON | 27,6 K RON | 19,9 K RON | 23,8 K RON |
| Venituri totale | 41,1 K RON | 33,7 K RON | 29,7 K RON | 29,2 K RON | 27,6 K RON | 19,9 K RON | 23,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 49,9 K RON | 26,7 K RON | 28,2 K RON | 24,4 K RON | 28,1 K RON | 17,6 K RON | 17,9 K RON |
| Rezultat net | −9,2 K RON | 6,0 K RON | 566 RON | 3,9 K RON | −504 RON | 1,9 K RON | 4,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 17,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,65 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,65 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,2 K RON | 6,7 K RON | 32,4% |
| 2020 | 93 RON | 10,6 K RON | 0,9% |
| 2021 | 152 RON | 7,1 K RON | 2,2% |
| 2022 | 147 RON | 4,8 K RON | 3,1% |
| 2023 | 1 RON | 4,2 K RON | 0,0% |
| 2024 | 112 RON | 6,2 K RON | 1,8% |
| 2025 | 1,5 K RON | 6,9 K RON | 21,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,1 K RON | 33,7 K RON | 29,7 K RON | 29,2 K RON | 27,6 K RON | 19,9 K RON | 23,8 K RON | ▲ 19,8% |
| Rezultat net | −9,2 K RON | 6,0 K RON | 566 RON | 3,9 K RON | −504 RON | 1,9 K RON | 4,9 K RON | ▲ 158,7% |
| Total active | 6,7 K RON | 10,6 K RON | 7,1 K RON | 4,8 K RON | 4,2 K RON | 6,2 K RON | 6,9 K RON | ▲ 12,1% |
| Capitaluri proprii | 4,5 K RON | 10,6 K RON | 6,9 K RON | 4,7 K RON | 4,2 K RON | 6,1 K RON | 5,5 K RON | ▼ 10,2% |
| Datorii totale | 2,2 K RON | 93 RON | 152 RON | 147 RON | 1 RON | 112 RON | 1,5 K RON | ▲ 1.225,9% |
| Lichiditate curentă | 3,09 | 114,49 | 46,53 | 32,84 | 4.177,00 | 17,33 | 0,65 | ▼ 96,3% |
| Marjă netă (%) | -22,49 | 17,92 | 1,91 | 13,42 | -1,82 | 9,59 | 20,71 | ▲ 116,0% |
| Scor bonitate | 64 | 95 | 70 | 87 | 64 | 82 | 78 | ▼ 4,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.