Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EXPERT FONDURI STRUCTURALE SRL
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Municipiul Tulcea, Str. NICOLAE BĂLCESCU, 27, camera nr.2 de la mansardă
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 614.281 RON | 614.565 RON | 465.672 RON | 142.747 RON | 148.893 RON | 244.828 RON | 498 RON | 244.330 RON | 209.202 RON | 35.154 RON | 0 RON | 1.390 RON | 472 RON | 0 RON | 5 |
| 2020 | 571.213 RON | 571.648 RON | 346.597 RON | 219.593 RON | 225.051 RON | 312.993 RON | 208 RON | 312.785 RON | 281.426 RON | 31.359 RON | 0 RON | 4.598 RON | 208 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 289.019 RON | 289.231 RON | 302.386 RON | −16.047 RON | −13.155 RON | 196.377 RON | 0 RON | 196.377 RON | 160.115 RON | 36.262 RON | 0 RON | 24.373 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 263.207 RON | 263.212 RON | 314.362 RON | −53.783 RON | −51.150 RON | 138.649 RON | 3.466 RON | 135.183 RON | 106.332 RON | 32.317 RON | 0 RON | 21.600 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 252.552 RON | 252.563 RON | 227.667 RON | 21.112 RON | 24.896 RON | 144.864 RON | 2.521 RON | 142.343 RON | 127.444 RON | 17.420 RON | 0 RON | 3.570 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 243.500 RON | 243.670 RON | 224.253 RON | 16.184 RON | 19.417 RON | 166.992 RON | 8.171 RON | 158.821 RON | 143.627 RON | 23.365 RON | 0 RON | 1.551 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 238.900 RON | 238.902 RON | 236.204 RON | 1.710 RON | 2.698 RON | 161.865 RON | 4.303 RON | 157.562 RON | 145.337 RON | 16.528 RON | 0 RON | 18.964 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 119 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 614,3 K RON | 571,2 K RON | 289,0 K RON | 263,2 K RON | 252,6 K RON | 243,5 K RON | 238,9 K RON |
| Venituri totale | 614,6 K RON | 571,6 K RON | 289,2 K RON | 263,2 K RON | 252,6 K RON | 243,7 K RON | 238,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 465,7 K RON | 346,6 K RON | 302,4 K RON | 314,4 K RON | 227,7 K RON | 224,3 K RON | 236,2 K RON |
| Rezultat net | 142,7 K RON | 219,6 K RON | −16,0 K RON | −53,8 K RON | 21,1 K RON | 16,2 K RON | 1,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 93,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 8,39 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,79 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,60 |
| Durata încasare (zile) | 29 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 35,2 K RON | 244,8 K RON | 14,4% |
| 2020 | 31,4 K RON | 313,0 K RON | 10,0% |
| 2021 | 36,3 K RON | 196,4 K RON | 18,5% |
| 2022 | 32,3 K RON | 138,6 K RON | 23,3% |
| 2023 | 17,4 K RON | 144,9 K RON | 12,0% |
| 2024 | 23,4 K RON | 167,0 K RON | 14,0% |
| 2025 | 16,5 K RON | 161,9 K RON | 10,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 614,3 K RON | 571,2 K RON | 289,0 K RON | 263,2 K RON | 252,6 K RON | 243,5 K RON | 238,9 K RON | ▼ 1,9% |
| Rezultat net | 142,7 K RON | 219,6 K RON | −16,0 K RON | −53,8 K RON | 21,1 K RON | 16,2 K RON | 1,7 K RON | ▼ 89,4% |
| Total active | 244,8 K RON | 313,0 K RON | 196,4 K RON | 138,6 K RON | 144,9 K RON | 167,0 K RON | 161,9 K RON | ▼ 3,1% |
| Capitaluri proprii | 209,2 K RON | 281,4 K RON | 160,1 K RON | 106,3 K RON | 127,4 K RON | 143,6 K RON | 145,3 K RON | ▲ 1,2% |
| Datorii totale | 35,2 K RON | 31,4 K RON | 36,3 K RON | 32,3 K RON | 17,4 K RON | 23,4 K RON | 16,5 K RON | ▼ 29,3% |
| Lichiditate curentă | 6,95 | 9,97 | 5,42 | 4,18 | 8,17 | 6,80 | 9,53 | ▲ 40,2% |
| Marjă netă (%) | 23,24 | 38,44 | -5,55 | -20,43 | 8,36 | 6,65 | 0,72 | ▼ 89,2% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 57 | 57 | 90 | 75 | 77 | ▲ 2,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.