Publicitate

COPACO SRL

CUI: 22966440 J2007001893330 SRL Suceava, Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 22966440
Cod înmatriculare J2007001893330
EUID ROONRC.J2007001893330
Data înmatriculării 2007-12-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani

Adresă

România, Suceava, Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Putna Secrieș, 670A

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa
Stradă: Putna Secrieș
Număr: 670A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 865.227 RON 860.795 RON 776.838 RON 75.371 RON 83.957 RON 756.629 RON 2.131 RON 754.498 RON 371.217 RON 385.412 RON 489.695 RON 219.133 RON 0 RON 0 RON 6
2024 1.274.485 RON 1.340.588 RON 1.126.341 RON 181.421 RON 214.247 RON 713.765 RON 42.521 RON 671.244 RON 491.391 RON 222.374 RON 400.353 RON 243.858 RON 0 RON 0 RON 4
2025 1.316.993 RON 1.319.664 RON 1.118.321 RON 168.272 RON 201.343 RON 789.654 RON 81.980 RON 707.674 RON 469.747 RON 319.907 RON 287.834 RON 177.221 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

HARIUC IULIA-PAULA
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului
HARIUC CONSTANTIN
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (20)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,301 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,32 M RON
Rezultat Net 2025
168,3 K RON
Total Active 2025
789,7 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 865,2 K RON 1,27 M RON 1,32 M RON
Venituri totale 860,8 K RON 1,34 M RON 1,32 M RON
Cheltuieli totale 776,8 K RON 1,13 M RON 1,12 M RON
Rezultat net 75,4 K RON 181,4 K RON 168,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,60 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,21 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,31 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,76 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,47 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate82,0 K RON (10.4%)
Active circulante707,7 K RON (89.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri287,8 K RON
Creanțe177,2 K RON
Numerar242,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,58
Durata stocaj (zile) 80
Rotație creanțe (ori/an) 7,43
Durata încasare (zile) 49

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
15,3%
Marjă netă
12,8%
ROA
21,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 385,4 K RON 756,6 K RON 50,9%
2024 222,4 K RON 713,8 K RON 31,2%
2025 319,9 K RON 789,7 K RON 40,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 865,2 K RON 1,27 M RON 1,32 M RON ▲ 3,3%
Rezultat net 75,4 K RON 181,4 K RON 168,3 K RON ▼ 7,2%
Total active 756,6 K RON 713,8 K RON 789,7 K RON ▲ 10,6%
Capitaluri proprii 371,2 K RON 491,4 K RON 469,7 K RON ▼ 4,4%
Datorii totale 385,4 K RON 222,4 K RON 319,9 K RON ▲ 43,9%
Lichiditate curentă 1,96 3,02 2,21 ▼ 26,7%
Marjă netă (%) 8,71 14,23 12,78 ▼ 10,2%
Scor bonitate 72 100 87 ▼ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (168,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.21), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,60 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate