Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RED GUARD SRL
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, Str. SATURN, 8, D1, 62
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 12.154 RON | 68.315 RON | 95.716 RON | −27.745 RON | −27.401 RON | 923.921 RON | 155.792 RON | 768.129 RON | 640.738 RON | 283.183 RON | 0 RON | 259.267 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 2.017 RON | 2.017 RON | 55.116 RON | −53.160 RON | −53.099 RON | 847.124 RON | 152.336 RON | 694.788 RON | 587.578 RON | 259.675 RON | 0 RON | 231.830 RON | 0 RON | 129 RON | 1 |
| 2021 | 176.736 RON | 179.040 RON | 242.420 RON | −65.148 RON | −63.380 RON | 746.781 RON | 148.880 RON | 597.901 RON | 521.945 RON | 224.948 RON | 0 RON | 561.044 RON | 0 RON | 112 RON | 8 |
| 2022 | 221.812 RON | 234.299 RON | 310.261 RON | −78.180 RON | −75.962 RON | 708.783 RON | 145.424 RON | 563.359 RON | 443.006 RON | 266.008 RON | 0 RON | 541.646 RON | 0 RON | 231 RON | 8 |
| 2023 | 399.705 RON | 440.212 RON | 410.878 RON | 25.417 RON | 29.334 RON | 801.772 RON | 141.968 RON | 659.804 RON | 468.424 RON | 334.595 RON | 0 RON | 652.432 RON | 0 RON | 1.247 RON | 10 |
| 2024 | 1.390.446 RON | 1.416.281 RON | 1.113.891 RON | 256.045 RON | 302.390 RON | 1.412.794 RON | 138.512 RON | 1.274.282 RON | 724.469 RON | 688.325 RON | 0 RON | 930.698 RON | 0 RON | 0 RON | 25 |
| 2025 | 1.513.182 RON | 1.526.802 RON | 1.315.202 RON | 177.962 RON | 211.600 RON | 1.109.346 RON | 144.276 RON | 965.070 RON | 602.430 RON | 506.916 RON | 0 RON | 849.596 RON | 0 RON | 0 RON | 24 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (50)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
- 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 8697 Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
- 8791 Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8010 — Activităţi de protecţie şi gardă
Top format din 21 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,2 K RON | 2,0 K RON | 176,7 K RON | 221,8 K RON | 399,7 K RON | 1,39 M RON | 1,51 M RON |
| Venituri totale | 68,3 K RON | 2,0 K RON | 179,0 K RON | 234,3 K RON | 440,2 K RON | 1,42 M RON | 1,53 M RON |
| Cheltuieli totale | 95,7 K RON | 55,1 K RON | 242,4 K RON | 310,3 K RON | 410,9 K RON | 1,11 M RON | 1,32 M RON |
| Rezultat net | −27,7 K RON | −53,2 K RON | −65,1 K RON | −78,2 K RON | 25,4 K RON | 256,0 K RON | 178,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,60 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,90 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,90 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,19 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,78 |
| Durata încasare (zile) | 205 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 283,2 K RON | 923,9 K RON | 30,7% |
| 2020 | 259,7 K RON | 847,1 K RON | 30,7% |
| 2021 | 224,9 K RON | 746,8 K RON | 30,1% |
| 2022 | 266,0 K RON | 708,8 K RON | 37,5% |
| 2023 | 334,6 K RON | 801,8 K RON | 41,7% |
| 2024 | 688,3 K RON | 1,41 M RON | 48,7% |
| 2025 | 506,9 K RON | 1,11 M RON | 45,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,2 K RON | 2,0 K RON | 176,7 K RON | 221,8 K RON | 399,7 K RON | 1,39 M RON | 1,51 M RON | ▲ 8,8% |
| Rezultat net | −27,7 K RON | −53,2 K RON | −65,1 K RON | −78,2 K RON | 25,4 K RON | 256,0 K RON | 178,0 K RON | ▼ 30,5% |
| Total active | 923,9 K RON | 847,1 K RON | 746,8 K RON | 708,8 K RON | 801,8 K RON | 1,41 M RON | 1,11 M RON | ▼ 21,5% |
| Capitaluri proprii | 640,7 K RON | 587,6 K RON | 521,9 K RON | 443,0 K RON | 468,4 K RON | 724,5 K RON | 602,4 K RON | ▼ 16,8% |
| Datorii totale | 283,2 K RON | 259,7 K RON | 224,9 K RON | 266,0 K RON | 334,6 K RON | 688,3 K RON | 506,9 K RON | ▼ 26,4% |
| Lichiditate curentă | 2,71 | 2,68 | 2,66 | 2,12 | 1,97 | 1,85 | 1,90 | ▲ 2,8% |
| Marjă netă (%) | -228,28 | -2.635,60 | -36,86 | -35,25 | 6,36 | 18,41 | 11,76 | ▼ 36,1% |
| Scor bonitate | 64 | 57 | 64 | 64 | 85 | 90 | 90 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (178,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,60 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.