FINAL STUDIO SRL
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, Str. CODRUL COSMINULUI, 74, 15, C, 20,, 500142, CAM.2.
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 351.990 RON | 352.012 RON | 322.587 RON | 12.397 RON | 29.425 RON | 249.911 RON | 61.934 RON | 187.977 RON | 238.285 RON | 11.626 RON | 0 RON | 14.451 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 523.957 RON | 524.064 RON | 436.345 RON | 63.636 RON | 87.719 RON | 282.717 RON | 30.475 RON | 252.242 RON | 235.616 RON | 47.101 RON | 286 RON | 10.681 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 630.705 RON | 683.457 RON | 630.903 RON | 37.784 RON | 52.554 RON | 361.630 RON | 239.819 RON | 121.811 RON | 187.011 RON | 174.619 RON | 0 RON | 35.073 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (39)
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5814 Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 549 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.7) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 352,0 K RON | 524,0 K RON | 630,7 K RON |
| Venituri totale | 352,0 K RON | 524,1 K RON | 683,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 322,6 K RON | 436,3 K RON | 630,9 K RON |
| Rezultat net | 12,4 K RON | 63,6 K RON | 37,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 780,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,70 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,70 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,50 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,07 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 17,98 |
| Durata încasare (zile) | 20 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 11,6 K RON | 249,9 K RON | 4,7% |
| 2024 | 47,1 K RON | 282,7 K RON | 16,7% |
| 2025 | 174,6 K RON | 361,6 K RON | 48,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 352,0 K RON | 524,0 K RON | 630,7 K RON | ▲ 20,4% |
| Rezultat net | 12,4 K RON | 63,6 K RON | 37,8 K RON | ▼ 40,6% |
| Total active | 249,9 K RON | 282,7 K RON | 361,6 K RON | ▲ 27,9% |
| Capitaluri proprii | 238,3 K RON | 235,6 K RON | 187,0 K RON | ▼ 20,6% |
| Datorii totale | 11,6 K RON | 47,1 K RON | 174,6 K RON | ▲ 270,7% |
| Lichiditate curentă | 16,17 | 5,36 | 0,70 | ▼ 87,0% |
| Marjă netă (%) | 3,52 | 12,15 | 5,99 | ▼ 50,7% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 65 | ▼ 31,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (37,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 780,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.