Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STIC SERVICII TEHNICE INSTALATII CONSTRUCTII SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, DRUMUL TABEREI, 24, 6, SUBSOL, CAMERA NR.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 227.168 RON | 227.227 RON | 235.501 RON | −10.546 RON | −8.274 RON | 99.127 RON | 25.675 RON | 73.452 RON | 42.106 RON | 57.542 RON | 0 RON | 70.959 RON | 0 RON | 521 RON | 4 |
| 2020 | 185.911 RON | 185.922 RON | 214.197 RON | −30.135 RON | −28.275 RON | 95.099 RON | 23.440 RON | 71.659 RON | 11.971 RON | 83.457 RON | 51 RON | 48.287 RON | 0 RON | 329 RON | 3 |
| 2021 | 195.257 RON | 195.318 RON | 181.912 RON | 11.492 RON | 13.406 RON | 39.081 RON | 17.557 RON | 21.524 RON | 23.463 RON | 17.117 RON | 0 RON | 13.328 RON | 0 RON | 1.499 RON | 2 |
| 2022 | 196.106 RON | 199.107 RON | 193.319 RON | 4.037 RON | 5.788 RON | 47.975 RON | 7.458 RON | 40.517 RON | 27.500 RON | 23.459 RON | 6.212 RON | 16.751 RON | 0 RON | 2.984 RON | 2 |
| 2023 | 302.508 RON | 311.337 RON | 258.927 RON | 49.621 RON | 52.410 RON | 214.959 RON | 87.126 RON | 127.833 RON | 77.120 RON | 128.599 RON | 7.375 RON | 58.735 RON | 11.700 RON | 2.460 RON | 2 |
| 2024 | 552.641 RON | 556.346 RON | 281.687 RON | 263.731 RON | 274.659 RON | 544.378 RON | 74.864 RON | 469.514 RON | 264.931 RON | 272.528 RON | 0 RON | 261.770 RON | 9.100 RON | 2.181 RON | 2 |
| 2025 | 537.358 RON | 545.437 RON | 322.527 RON | 210.121 RON | 222.910 RON | 326.173 RON | 58.979 RON | 267.194 RON | 211.321 RON | 111.223 RON | 0 RON | 228.175 RON | 6.500 RON | 2.871 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 2,010 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 227,2 K RON | 185,9 K RON | 195,3 K RON | 196,1 K RON | 302,5 K RON | 552,6 K RON | 537,4 K RON |
| Venituri totale | 227,2 K RON | 185,9 K RON | 195,3 K RON | 199,1 K RON | 311,3 K RON | 556,3 K RON | 545,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 235,5 K RON | 214,2 K RON | 181,9 K RON | 193,3 K RON | 258,9 K RON | 281,7 K RON | 322,5 K RON |
| Rezultat net | −10,5 K RON | −30,1 K RON | 11,5 K RON | 4,0 K RON | 49,6 K RON | 263,7 K RON | 210,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 566,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,40 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,40 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,93 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,36 |
| Durata încasare (zile) | 155 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 57,5 K RON | 99,1 K RON | 58,1% |
| 2020 | 83,5 K RON | 95,1 K RON | 87,8% |
| 2021 | 17,1 K RON | 39,1 K RON | 43,8% |
| 2022 | 23,5 K RON | 48,0 K RON | 48,9% |
| 2023 | 128,6 K RON | 215,0 K RON | 59,8% |
| 2024 | 272,5 K RON | 544,4 K RON | 50,1% |
| 2025 | 111,2 K RON | 326,2 K RON | 34,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 227,2 K RON | 185,9 K RON | 195,3 K RON | 196,1 K RON | 302,5 K RON | 552,6 K RON | 537,4 K RON | ▼ 2,8% |
| Rezultat net | −10,5 K RON | −30,1 K RON | 11,5 K RON | 4,0 K RON | 49,6 K RON | 263,7 K RON | 210,1 K RON | ▼ 20,3% |
| Total active | 99,1 K RON | 95,1 K RON | 39,1 K RON | 48,0 K RON | 215,0 K RON | 544,4 K RON | 326,2 K RON | ▼ 40,1% |
| Capitaluri proprii | 42,1 K RON | 12,0 K RON | 23,5 K RON | 27,5 K RON | 77,1 K RON | 264,9 K RON | 211,3 K RON | ▼ 20,2% |
| Datorii totale | 57,5 K RON | 83,5 K RON | 17,1 K RON | 23,5 K RON | 128,6 K RON | 272,5 K RON | 111,2 K RON | ▼ 59,2% |
| Lichiditate curentă | 1,28 | 0,86 | 1,26 | 1,73 | 0,99 | 1,72 | 2,40 | ▲ 39,4% |
| Marjă netă (%) | -4,64 | -16,21 | 5,89 | 2,06 | 16,40 | 47,72 | 39,10 | ▼ 18,1% |
| Scor bonitate | 49 | 30 | 85 | 72 | 73 | 90 | 87 | ▼ 3,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (210,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.4), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 566,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.