UNITED DETAILING SRL
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, Str. LALELELOR, 14, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 631.031 RON | 688.788 RON | 433.315 RON | 249.481 RON | 255.473 RON | 2.200.260 RON | 0 RON | 2.200.260 RON | 2.023.930 RON | 168.799 RON | 0 RON | 1.673.877 RON | 12.292 RON | 4.761 RON | 3 |
| 2024 | 347.522 RON | 418.251 RON | 292.606 RON | 117.994 RON | 125.645 RON | 2.320.843 RON | 0 RON | 2.320.843 RON | 2.141.972 RON | 171.340 RON | 0 RON | 1.673.620 RON | 12.292 RON | 4.761 RON | 3 |
| 2025 | 335.874 RON | 371.138 RON | 315.464 RON | 50.815 RON | 55.674 RON | 2.372.168 RON | 0 RON | 2.372.168 RON | 2.192.787 RON | 171.850 RON | 0 RON | 1.810.998 RON | 12.292 RON | 4.761 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 837 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 631,0 K RON | 347,5 K RON | 335,9 K RON |
| Venituri totale | 688,8 K RON | 418,3 K RON | 371,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 433,3 K RON | 292,6 K RON | 315,5 K RON |
| Rezultat net | 249,5 K RON | 118,0 K RON | 50,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 143,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13,80 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 13,80 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,27 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 13,80 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,19 |
| Durata încasare (zile) | 1.968 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 168,8 K RON | 2,20 M RON | 7,7% |
| 2024 | 171,3 K RON | 2,32 M RON | 7,4% |
| 2025 | 171,9 K RON | 2,37 M RON | 7,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 631,0 K RON | 347,5 K RON | 335,9 K RON | ▼ 3,4% |
| Rezultat net | 249,5 K RON | 118,0 K RON | 50,8 K RON | ▼ 56,9% |
| Total active | 2,20 M RON | 2,32 M RON | 2,37 M RON | ▲ 2,2% |
| Capitaluri proprii | 2,02 M RON | 2,14 M RON | 2,19 M RON | ▲ 2,4% |
| Datorii totale | 168,8 K RON | 171,3 K RON | 171,9 K RON | ▲ 0,3% |
| Lichiditate curentă | 13,03 | 13,55 | 13,80 | ▲ 1,9% |
| Marjă netă (%) | 39,54 | 33,95 | 15,13 | ▼ 55,4% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (50,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (13.8), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.