Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MEDIO CSO SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, Str. ARH. ION VLAD, 10, A67, C, 8, ZONA I. I. DE LA BRAD
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 67.695 RON | 67.696 RON | 55.241 RON | 10.424 RON | 12.455 RON | 19.001 RON | 0 RON | 19.001 RON | 18.207 RON | 1.289 RON | 0 RON | 1.186 RON | 0 RON | 495 RON | 0 |
| 2020 | 12.843 RON | 12.843 RON | 10.892 RON | 1.583 RON | 1.951 RON | 19.708 RON | 0 RON | 19.708 RON | 19.789 RON | 202 RON | 0 RON | 1.218 RON | 0 RON | 283 RON | 0 |
| 2021 | 63.825 RON | 63.826 RON | 47.388 RON | 14.523 RON | 16.438 RON | 35.162 RON | 10.505 RON | 24.657 RON | 34.312 RON | 921 RON | 0 RON | 8.373 RON | 0 RON | 71 RON | 0 |
| 2022 | 62.056 RON | 62.057 RON | 56.679 RON | 3.516 RON | 5.378 RON | 38.476 RON | 5.937 RON | 32.539 RON | 37.828 RON | 648 RON | 17.088 RON | 4.687 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 101.601 RON | 101.605 RON | 78.358 RON | 18.854 RON | 23.247 RON | 171.698 RON | 135.008 RON | 36.690 RON | 56.682 RON | 115.016 RON | 17.088 RON | 2.982 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 72.590 RON | 97.480 RON | 90.310 RON | 2.523 RON | 7.170 RON | 151.379 RON | 117.537 RON | 33.842 RON | 59.205 RON | 92.174 RON | 17.088 RON | 3.454 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 115.017 RON | 115.018 RON | 92.927 RON | 16.752 RON | 22.091 RON | 130.729 RON | 88.236 RON | 42.493 RON | 75.957 RON | 54.772 RON | 17.088 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 7420 Activități fotografice
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 214 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.78) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 67,7 K RON | 12,8 K RON | 63,8 K RON | 62,1 K RON | 101,6 K RON | 72,6 K RON | 115,0 K RON |
| Venituri totale | 67,7 K RON | 12,8 K RON | 63,8 K RON | 62,1 K RON | 101,6 K RON | 97,5 K RON | 115,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 55,2 K RON | 10,9 K RON | 47,4 K RON | 56,7 K RON | 78,4 K RON | 90,3 K RON | 92,9 K RON |
| Rezultat net | 10,4 K RON | 1,6 K RON | 14,5 K RON | 3,5 K RON | 18,9 K RON | 2,5 K RON | 16,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 113,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,78 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,46 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,46 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,39 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,73 |
| Durata stocaj (zile) | 54 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,3 K RON | 19,0 K RON | 6,8% |
| 2020 | 202 RON | 19,7 K RON | 1,0% |
| 2021 | 921 RON | 35,2 K RON | 2,6% |
| 2022 | 648 RON | 38,5 K RON | 1,7% |
| 2023 | 115,0 K RON | 171,7 K RON | 67,0% |
| 2024 | 92,2 K RON | 151,4 K RON | 60,9% |
| 2025 | 54,8 K RON | 130,7 K RON | 41,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 67,7 K RON | 12,8 K RON | 63,8 K RON | 62,1 K RON | 101,6 K RON | 72,6 K RON | 115,0 K RON | ▲ 58,4% |
| Rezultat net | 10,4 K RON | 1,6 K RON | 14,5 K RON | 3,5 K RON | 18,9 K RON | 2,5 K RON | 16,8 K RON | ▲ 564,0% |
| Total active | 19,0 K RON | 19,7 K RON | 35,2 K RON | 38,5 K RON | 171,7 K RON | 151,4 K RON | 130,7 K RON | ▼ 13,6% |
| Capitaluri proprii | 18,2 K RON | 19,8 K RON | 34,3 K RON | 37,8 K RON | 56,7 K RON | 59,2 K RON | 76,0 K RON | ▲ 28,3% |
| Datorii totale | 1,3 K RON | 202 RON | 921 RON | 648 RON | 115,0 K RON | 92,2 K RON | 54,8 K RON | ▼ 40,6% |
| Lichiditate curentă | 14,74 | 97,56 | 26,77 | 50,21 | 0,32 | 0,37 | 0,78 | ▲ 111,3% |
| Marjă netă (%) | 15,40 | 12,33 | 22,75 | 5,67 | 18,56 | 3,48 | 14,56 | ▲ 318,4% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 82 | 68 | 50 | 83 | ▲ 66,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 83/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.