Publicitate

SKY INVEST SRL

CUI: 23450853 J2008000998123 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 23450853
Cod înmatriculare J2008000998123
EUID ROONRC.J2008000998123
Data înmatriculării 2008-03-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, BUCUREŞTI, 102, 5, 400613

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: BUCUREŞTI
Număr: 102
Etaj: 5
Cod poștal: 400613

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 5.098.035 RON 6.185.325 RON 3.592.124 RON 2.351.513 RON 2.593.201 RON 10.476.741 RON 331.557 RON 10.145.184 RON 1.260.916 RON 9.210.153 RON 9.928.510 RON 169.734 RON 9.750 RON 4.078 RON 2
2024 3.036.296 RON 2.738.016 RON 1.313.529 RON 1.241.123 RON 1.424.487 RON 9.724.436 RON 192.276 RON 9.532.160 RON 2.502.039 RON 7.219.210 RON 9.428.209 RON 102.721 RON 6.750 RON 3.563 RON 1
2025 6.026.112 RON 3.853.011 RON 907.451 RON 2.531.375 RON 2.945.560 RON 8.602.284 RON 149.642 RON 8.452.642 RON 3.371.375 RON 5.230.041 RON 7.168.653 RON 1.263.347 RON 3.750 RON 2.882 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

TIVADAR ADRIAN-CRISTIAN
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 706 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
6,03 M RON
Rezultat Net 2025
2,53 M RON
Total Active 2025
8,60 M RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 5,10 M RON 3,04 M RON 6,03 M RON
Venituri totale 6,19 M RON 2,74 M RON 3,85 M RON
Cheltuieli totale 3,59 M RON 1,31 M RON 907,5 K RON
Rezultat net 2,35 M RON 1,24 M RON 2,53 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,65 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,62 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,25 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,64 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate149,6 K RON (1.7%)
Active circulante8,45 M RON (98.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri7,17 M RON
Creanțe1,26 M RON
Numerar20,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,84
Durata stocaj (zile) 434
Rotație creanțe (ori/an) 4,77
Durata încasare (zile) 77

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
48,9%
Marjă netă
42,0%
ROA
29,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 9,21 M RON 10,48 M RON 87,9%
2024 7,22 M RON 9,72 M RON 74,2%
2025 5,23 M RON 8,60 M RON 60,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,10 M RON 3,04 M RON 6,03 M RON ▲ 98,5%
Rezultat net 2,35 M RON 1,24 M RON 2,53 M RON ▲ 104,0%
Total active 10,48 M RON 9,72 M RON 8,60 M RON ▼ 11,5%
Capitaluri proprii 1,26 M RON 2,50 M RON 3,37 M RON ▲ 34,7%
Datorii totale 9,21 M RON 7,22 M RON 5,23 M RON ▼ 27,6%
Lichiditate curentă 1,10 1,32 1,62 ▲ 22,4%
Marjă netă (%) 46,13 40,88 42,01 ▲ 2,8%
Scor bonitate 67 67 90 ▲ 34,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,53 M RON).
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate