Publicitate

SYNAPTIC SYSTEMS SRL

CUI: 23504970 J2008004760405 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 23504970
Cod înmatriculare J2008004760405
EUID ROONRC.J2008004760405
Data înmatriculării 2008-03-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, PUŢUL CU PLOPI, 18, 10178, 1, SUBSOL CAMERA 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: PUŢUL CU PLOPI
Număr: 18
Cod poștal: 10178
Completare adresă: SUBSOL CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.777.882 RON 1.850.850 RON 1.570.915 RON 264.138 RON 279.935 RON 1.001.574 RON 773.866 RON 227.708 RON 596.841 RON 394.525 RON 124.641 RON 85.402 RON 10.208 RON 0 RON 2
2024 2.186.635 RON 2.310.378 RON 2.188.443 RON 60.257 RON 121.935 RON 865.273 RON 487.795 RON 377.478 RON 412.533 RON 480.327 RON 133.823 RON 195.427 RON 0 RON 27.587 RON 2
2025 2.459.369 RON 2.461.923 RON 2.323.857 RON 92.837 RON 138.066 RON 582.900 RON 269.046 RON 313.854 RON 194.260 RON 440.599 RON 133.922 RON 176.788 RON 0 RON 51.959 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

DESAGĂ COSTICĂ
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (28)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 399 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.71) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
2,46 M RON
Rezultat Net 2025
92,8 K RON
Total Active 2025
582,9 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,78 M RON 2,19 M RON 2,46 M RON
Venituri totale 1,85 M RON 2,31 M RON 2,46 M RON
Cheltuieli totale 1,57 M RON 2,19 M RON 2,32 M RON
Rezultat net 264,1 K RON 60,3 K RON 92,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,82 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,71 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,41 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,32 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate269,0 K RON (46.2%)
Active circulante313,9 K RON (53.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri133,9 K RON
Creanțe176,8 K RON
Numerar3,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 18,36
Durata stocaj (zile) 20
Rotație creanțe (ori/an) 13,91
Durata încasare (zile) 26

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,6%
Marjă netă
3,8%
ROA
15,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 394,5 K RON 1,00 M RON 39,4%
2024 480,3 K RON 865,3 K RON 55,5%
2025 440,6 K RON 582,9 K RON 75,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,78 M RON 2,19 M RON 2,46 M RON ▲ 12,5%
Rezultat net 264,1 K RON 60,3 K RON 92,8 K RON ▲ 54,1%
Total active 1,00 M RON 865,3 K RON 582,9 K RON ▼ 32,6%
Capitaluri proprii 596,8 K RON 412,5 K RON 194,3 K RON ▼ 52,9%
Datorii totale 394,5 K RON 480,3 K RON 440,6 K RON ▼ 8,3%
Lichiditate curentă 0,58 0,79 0,71 ▼ 9,4%
Marjă netă (%) 14,86 2,76 3,77 ▲ 36,6%
Scor bonitate 70 63 63 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (92,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,82 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate