Publicitate

EXQUISITE CONSTRUCT SRL

CUI: 24765280 J2008019593405 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 24765280
Cod înmatriculare J2008019593405
EUID ROONRC.J2008019593405
Data înmatriculării 2008-11-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, NICOLAE NICOLEANU, 27, 13527, 1, CONSTRUCTIA C2, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: NICOLAE NICOLEANU
Număr: 27
Cod poștal: 13527
Completare adresă: CONSTRUCTIA C2, CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.109.628 RON 1.117.738 RON 701.900 RON 404.661 RON 415.838 RON 1.623.813 RON 194.205 RON 1.429.608 RON 757.413 RON 867.905 RON 1.625 RON 1.238.156 RON 0 RON 1.505 RON 11
2024 2.396.777 RON 2.408.107 RON 641.257 RON 1.694.610 RON 1.766.850 RON 2.332.039 RON 320.785 RON 2.011.254 RON 1.695.137 RON 636.902 RON 0 RON 1.220.281 RON 0 RON 0 RON 7
2025 3.202.262 RON 3.254.444 RON 672.445 RON 2.165.776 RON 2.581.999 RON 3.277.853 RON 274.448 RON 3.003.405 RON 2.509.021 RON 768.832 RON 0 RON 1.247.000 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

TUDORACHE ION
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (28)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,669 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
3,20 M RON
Rezultat Net 2025
2,17 M RON
Total Active 2025
3,28 M RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,11 M RON 2,40 M RON 3,20 M RON
Venituri totale 1,12 M RON 2,41 M RON 3,25 M RON
Cheltuieli totale 701,9 K RON 641,3 K RON 672,4 K RON
Rezultat net 404,7 K RON 1,69 M RON 2,17 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,33 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,91 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,91 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,20 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 4,26 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate274,4 K RON (8.4%)
Active circulante3,00 M RON (91.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,25 M RON
Numerar156,4 K RON
Alte active circulante1,60 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,57
Durata încasare (zile) 142

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
80,6%
Marjă netă
67,6%
ROA
66,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 867,9 K RON 1,62 M RON 53,5%
2024 636,9 K RON 2,33 M RON 27,3%
2025 768,8 K RON 3,28 M RON 23,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,11 M RON 2,40 M RON 3,20 M RON ▲ 33,6%
Rezultat net 404,7 K RON 1,69 M RON 2,17 M RON ▲ 27,8%
Total active 1,62 M RON 2,33 M RON 3,28 M RON ▲ 40,6%
Capitaluri proprii 757,4 K RON 1,70 M RON 2,51 M RON ▲ 48,0%
Datorii totale 867,9 K RON 636,9 K RON 768,8 K RON ▲ 20,7%
Lichiditate curentă 1,65 3,16 3,91 ▲ 23,7%
Marjă netă (%) 36,47 70,70 67,63 ▼ 4,3%
Scor bonitate 77 100 100 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,17 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,33 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate