Publicitate

PINORIOR SRL

CUI: 25332633 J2009000086144 SRL Covasna, Sat Arcuş, Comuna Arcuş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 25332633
Cod înmatriculare J2009000086144
EUID ROONRC.J2009000086144
Data înmatriculării 2009-03-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 17 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Covasna, Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Br. Szentkereszthy Béla, 172/A

Țară: România
Județ: Covasna
Localitate: Sat Arcuş, Comuna Arcuş
Stradă: Br. Szentkereszthy Béla
Număr: 172/A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 9 RON 402 RON −393 RON −393 RON 42.016 RON 13.313 RON 28.703 RON 35.046 RON 6.984 RON 0 RON 6.084 RON 0 RON 14 RON 0
2024 0 RON 1 RON 1.460 RON −1.459 RON −1.459 RON 41.809 RON 13.313 RON 28.496 RON 33.588 RON 8.235 RON 2.589 RON 6.439 RON 0 RON 14 RON 0
2025 164.598 RON 164.602 RON 185.795 RON −21.193 RON −21.193 RON 33.551 RON 13.313 RON 20.238 RON 12.395 RON 57.048 RON 9.021 RON 11.217 RON 0 RON 35.892 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

RÉTYI ÖDÖN
administrator
Covasna, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Covasna, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 338 companii din județul Covasna. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.35) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−21.193 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 170% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
164,6 K RON
Rezultat Net 2025
−21,2 K RON
Total Active 2025
33,6 K RON
Scor Bonitate
30/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 30/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 164,6 K RON
Venituri totale 9 RON 1 RON 164,6 K RON
Cheltuieli totale 402 RON 1,5 K RON 185,8 K RON
Rezultat net −393 RON −1,5 K RON −21,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 219,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,35 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,20 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,59 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate13,3 K RON (39.7%)
Active circulante20,2 K RON (60.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri9,0 K RON
Creanțe11,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 18,25
Durata stocaj (zile) 20
Rotație creanțe (ori/an) 14,67
Durata încasare (zile) 25

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-12,9%
Marjă netă
-12,9%
ROA
-63,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 7,0 K RON 42,0 K RON 16,6%
2024 8,2 K RON 41,8 K RON 19,7%
2025 57,0 K RON 33,6 K RON 170,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

30
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 164,6 K RON
Rezultat net −393 RON −1,5 K RON −21,2 K RON ▼ 1.352,6%
Total active 42,0 K RON 41,8 K RON 33,6 K RON ▼ 19,8%
Capitaluri proprii 35,0 K RON 33,6 K RON 12,4 K RON ▼ 63,1%
Datorii totale 7,0 K RON 8,2 K RON 57,0 K RON ▲ 592,8%
Lichiditate curentă 4,11 3,46 0,35 ▼ 89,7%
Marjă netă (%) -12,88
Scor bonitate 67 60 30 ▼ 50,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 219,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 170% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate