Publicitate

TRACK POINT SRL

CUI: 26292901 J2009000411258 SRL Mehedinţi, Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 26292901
Cod înmatriculare J2009000411258
EUID ROONRC.J2009000411258
Data înmatriculării 2009-12-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 17 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Mehedinţi, Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, INDEPENDENŢEI, 11, 225400

Țară: România
Județ: Mehedinţi
Localitate: Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare
Stradă: INDEPENDENŢEI
Număr: 11
Cod poștal: 225400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 416.012 RON 438.514 RON 288.841 RON 145.513 RON 149.673 RON 294.066 RON 0 RON 294.066 RON 15.096 RON 278.970 RON 75.248 RON 215.409 RON 0 RON 0 RON 2
2024 166.580 RON 183.343 RON 184.225 RON −882 RON −882 RON 235.289 RON 0 RON 235.289 RON 16.005 RON 219.284 RON 67.396 RON 132.271 RON 0 RON 0 RON 1
2025 267.472 RON 281.293 RON 271.910 RON 7.660 RON 9.383 RON 105.894 RON 2.908 RON 102.986 RON 23.664 RON 82.230 RON 29.638 RON 53.982 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

COSTEA VALENTIN-GABRIEL
administrator
Mehedinţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (43)

Lideri din domeniu

Top companii din Mehedinţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 193 companii din județul Mehedinţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
267,5 K RON
Rezultat Net 2025
7,7 K RON
Total Active 2025
105,9 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 416,0 K RON 166,6 K RON 267,5 K RON
Venituri totale 438,5 K RON 183,3 K RON 281,3 K RON
Cheltuieli totale 288,8 K RON 184,2 K RON 271,9 K RON
Rezultat net 145,5 K RON −882 RON 7,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 134,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,25 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,89 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,24 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,29 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,9 K RON (2.7%)
Active circulante103,0 K RON (97.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri29,6 K RON
Creanțe54,0 K RON
Numerar19,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 9,02
Durata stocaj (zile) 40
Rotație creanțe (ori/an) 4,95
Durata încasare (zile) 74

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,5%
Marjă netă
2,9%
ROA
7,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 279,0 K RON 294,1 K RON 94,9%
2024 219,3 K RON 235,3 K RON 93,2%
2025 82,2 K RON 105,9 K RON 77,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 416,0 K RON 166,6 K RON 267,5 K RON ▲ 60,6%
Rezultat net 145,5 K RON −882 RON 7,7 K RON ▲ 968,5%
Total active 294,1 K RON 235,3 K RON 105,9 K RON ▼ 55,0%
Capitaluri proprii 15,1 K RON 16,0 K RON 23,7 K RON ▲ 47,9%
Datorii totale 279,0 K RON 219,3 K RON 82,2 K RON ▼ 62,5%
Lichiditate curentă 1,05 1,07 1,25 ▲ 16,7%
Marjă netă (%) 34,98 -0,53 2,86 ▲ 639,6%
Scor bonitate 60 37 70 ▲ 89,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate