Publicitate

CELECTRO S.R.L.

CUI: 26266511 J2009000958322 SRL Sibiu, Municipiul Mediaş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 26266511
Cod înmatriculare J2009000958322
EUID ROONRC.J2009000958322
Data înmatriculării 2009-11-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 17 ani
Salariați (2025) 10 angajați

Adresă

România, Sibiu, Municipiul Mediaş, Stejarului, 1

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Municipiul Mediaş
Stradă: Stejarului
Număr: 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 3.601.359 RON 3.621.566 RON 3.053.144 RON 534.684 RON 568.422 RON 4.545.630 RON 2.656.488 RON 1.889.142 RON 2.173.276 RON 2.372.354 RON 264.510 RON 1.328.783 RON 0 RON 0 RON 22
2024 2.827.922 RON 3.458.517 RON 3.289.031 RON 142.358 RON 169.486 RON 3.459.627 RON 2.120.444 RON 1.339.183 RON 2.315.635 RON 1.143.992 RON 0 RON 1.167.327 RON 0 RON 0 RON 15
2025 1.856.216 RON 2.126.481 RON 1.883.852 RON 207.783 RON 242.629 RON 4.493.590 RON 2.243.532 RON 2.250.058 RON 2.523.418 RON 1.970.172 RON 0 RON 2.198.117 RON 0 RON 0 RON 10

Reprezentanți și administratori (1)

PROŞTEAN CORNEL DAN
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 264 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,86 M RON
Rezultat Net 2025
207,8 K RON
Total Active 2025
4,49 M RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 3,60 M RON 2,83 M RON 1,86 M RON
Venituri totale 3,62 M RON 3,46 M RON 2,13 M RON
Cheltuieli totale 3,05 M RON 3,29 M RON 1,88 M RON
Rezultat net 534,7 K RON 142,4 K RON 207,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,02 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,14 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,14 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,28 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,24 M RON (49.9%)
Active circulante2,25 M RON (50.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe2,20 M RON
Numerar51,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,84
Durata încasare (zile) 432

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,1%
Marjă netă
11,2%
ROA
4,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 2,37 M RON 4,55 M RON 52,2%
2024 1,14 M RON 3,46 M RON 33,1%
2025 1,97 M RON 4,49 M RON 43,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,60 M RON 2,83 M RON 1,86 M RON ▼ 34,4%
Rezultat net 534,7 K RON 142,4 K RON 207,8 K RON ▲ 46,0%
Total active 4,55 M RON 3,46 M RON 4,49 M RON ▲ 29,9%
Capitaluri proprii 2,17 M RON 2,32 M RON 2,52 M RON ▲ 9,0%
Datorii totale 2,37 M RON 1,14 M RON 1,97 M RON ▲ 72,2%
Lichiditate curentă 0,80 1,17 1,14 ▼ 2,4%
Marjă netă (%) 14,85 5,03 11,19 ▲ 122,5%
Scor bonitate 65 72 77 ▲ 6,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (207,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate