Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALSACE LAND SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, MOISE DOBOŞAN, 5, 300406, SPAȚIUL 28, SAD 2, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 668.241 RON | 675.289 RON | 171.117 RON | 484.125 RON | 504.172 RON | 18.737.672 RON | 17.875.316 RON | 862.356 RON | 10.589.862 RON | 8.147.810 RON | 0 RON | 740.381 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 529.021 RON | 557.653 RON | 514.022 RON | 27.883 RON | 43.631 RON | 19.691.088 RON | 18.669.622 RON | 1.021.466 RON | 10.617.744 RON | 9.073.344 RON | 0 RON | 433.766 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 568.218 RON | 1.625.895 RON | 222.027 RON | 1.358.646 RON | 1.403.868 RON | 20.511.626 RON | 19.163.111 RON | 1.348.515 RON | 11.882.491 RON | 8.629.135 RON | 0 RON | 652.421 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 856.248 RON | 1.310.260 RON | 343.471 RON | 943.551 RON | 966.789 RON | 21.351.836 RON | 19.824.019 RON | 1.527.817 RON | 12.826.042 RON | 8.525.794 RON | 0 RON | 759.159 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 617.171 RON | 1.198.841 RON | 322.389 RON | 865.483 RON | 876.452 RON | 21.605.467 RON | 20.129.896 RON | 1.475.571 RON | 13.691.525 RON | 7.913.942 RON | 0 RON | 451.761 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 1.090.309 RON | 1.140.523 RON | 349.761 RON | 761.901 RON | 790.762 RON | 22.382.550 RON | 20.609.149 RON | 1.773.401 RON | 14.453.427 RON | 7.929.123 RON | 0 RON | 460.280 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.062.792 RON | 1.067.470 RON | 405.223 RON | 633.832 RON | 662.247 RON | 23.117.343 RON | 21.937.808 RON | 1.179.535 RON | 15.087.260 RON | 8.030.083 RON | 0 RON | 505.016 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (4)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6811 — Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Top format din 219 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.15) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 668,2 K RON | 529,0 K RON | 568,2 K RON | 856,2 K RON | 617,2 K RON | 1,09 M RON | 1,06 M RON |
| Venituri totale | 675,3 K RON | 557,7 K RON | 1,63 M RON | 1,31 M RON | 1,20 M RON | 1,14 M RON | 1,07 M RON |
| Cheltuieli totale | 171,1 K RON | 514,0 K RON | 222,0 K RON | 343,5 K RON | 322,4 K RON | 349,8 K RON | 405,2 K RON |
| Rezultat net | 484,1 K RON | 27,9 K RON | 1,36 M RON | 943,6 K RON | 865,5 K RON | 761,9 K RON | 633,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,11 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,15 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,15 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,88 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,10 |
| Durata încasare (zile) | 173 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 8,15 M RON | 18,74 M RON | 43,5% |
| 2020 | 9,07 M RON | 19,69 M RON | 46,1% |
| 2021 | 8,63 M RON | 20,51 M RON | 42,1% |
| 2022 | 8,53 M RON | 21,35 M RON | 39,9% |
| 2023 | 7,91 M RON | 21,61 M RON | 36,6% |
| 2024 | 7,93 M RON | 22,38 M RON | 35,4% |
| 2025 | 8,03 M RON | 23,12 M RON | 34,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 668,2 K RON | 529,0 K RON | 568,2 K RON | 856,2 K RON | 617,2 K RON | 1,09 M RON | 1,06 M RON | ▼ 2,5% |
| Rezultat net | 484,1 K RON | 27,9 K RON | 1,36 M RON | 943,6 K RON | 865,5 K RON | 761,9 K RON | 633,8 K RON | ▼ 16,8% |
| Total active | 18,74 M RON | 19,69 M RON | 20,51 M RON | 21,35 M RON | 21,61 M RON | 22,38 M RON | 23,12 M RON | ▲ 3,3% |
| Capitaluri proprii | 10,59 M RON | 10,62 M RON | 11,88 M RON | 12,83 M RON | 13,69 M RON | 14,45 M RON | 15,09 M RON | ▲ 4,4% |
| Datorii totale | 8,15 M RON | 9,07 M RON | 8,63 M RON | 8,53 M RON | 7,91 M RON | 7,93 M RON | 8,03 M RON | ▲ 1,3% |
| Lichiditate curentă | 0,11 | 0,11 | 0,16 | 0,18 | 0,19 | 0,22 | 0,15 | ▼ 34,3% |
| Marjă netă (%) | 72,45 | 5,27 | 239,11 | 110,20 | 140,23 | 69,88 | 59,64 | ▼ 14,7% |
| Scor bonitate | 65 | 60 | 78 | 73 | 65 | 73 | 58 | ▼ 20,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (633,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,11 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.