Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STAR CONT FINANCE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, BACIUL JUDEŢUL, 11, B, PARTER, 31431, 3, camera 12
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 199.756 RON | 199.801 RON | 46.181 RON | 151.622 RON | 153.620 RON | 765.178 RON | 0 RON | 765.178 RON | 761.594 RON | 3.584 RON | 0 RON | 758.640 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 225.180 RON | 225.180 RON | 60.900 RON | 162.188 RON | 164.280 RON | 927.876 RON | 0 RON | 927.876 RON | 923.781 RON | 2.895 RON | 0 RON | 917.034 RON | 1.200 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 266.477 RON | 266.477 RON | 53.998 RON | 209.872 RON | 212.479 RON | 255.801 RON | 0 RON | 255.801 RON | 229.917 RON | 24.984 RON | 0 RON | 239.983 RON | 900 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 276.976 RON | 276.976 RON | 61.517 RON | 212.745 RON | 215.459 RON | 226.948 RON | 0 RON | 226.948 RON | 215.275 RON | 11.673 RON | 0 RON | 216.319 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 296.246 RON | 296.246 RON | 258.002 RON | 32.916 RON | 38.244 RON | 58.650 RON | 0 RON | 58.650 RON | 37.336 RON | 21.334 RON | 0 RON | 44.029 RON | 0 RON | 20 RON | 4 |
| 2024 | 285.975 RON | 285.975 RON | 115.034 RON | 155.952 RON | 170.941 RON | 188.841 RON | 0 RON | 188.841 RON | 161.715 RON | 27.146 RON | 0 RON | 138.572 RON | 0 RON | 20 RON | 1 |
| 2025 | 192.195 RON | 192.587 RON | 101.400 RON | 76.889 RON | 91.187 RON | 95.378 RON | 0 RON | 95.378 RON | 81.713 RON | 13.685 RON | 0 RON | 22.301 RON | 0 RON | 20 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 3,780 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 199,8 K RON | 225,2 K RON | 266,5 K RON | 277,0 K RON | 296,2 K RON | 286,0 K RON | 192,2 K RON |
| Venituri totale | 199,8 K RON | 225,2 K RON | 266,5 K RON | 277,0 K RON | 296,2 K RON | 286,0 K RON | 192,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 46,2 K RON | 60,9 K RON | 54,0 K RON | 61,5 K RON | 258,0 K RON | 115,0 K RON | 101,4 K RON |
| Rezultat net | 151,6 K RON | 162,2 K RON | 209,9 K RON | 212,7 K RON | 32,9 K RON | 156,0 K RON | 76,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 267,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,97 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,97 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,34 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,62 |
| Durata încasare (zile) | 42 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,6 K RON | 765,2 K RON | 0,5% |
| 2020 | 2,9 K RON | 927,9 K RON | 0,3% |
| 2021 | 25,0 K RON | 255,8 K RON | 9,8% |
| 2022 | 11,7 K RON | 226,9 K RON | 5,1% |
| 2023 | 21,3 K RON | 58,7 K RON | 36,4% |
| 2024 | 27,1 K RON | 188,8 K RON | 14,4% |
| 2025 | 13,7 K RON | 95,4 K RON | 14,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 199,8 K RON | 225,2 K RON | 266,5 K RON | 277,0 K RON | 296,2 K RON | 286,0 K RON | 192,2 K RON | ▼ 32,8% |
| Rezultat net | 151,6 K RON | 162,2 K RON | 209,9 K RON | 212,7 K RON | 32,9 K RON | 156,0 K RON | 76,9 K RON | ▼ 50,7% |
| Total active | 765,2 K RON | 927,9 K RON | 255,8 K RON | 226,9 K RON | 58,7 K RON | 188,8 K RON | 95,4 K RON | ▼ 49,5% |
| Capitaluri proprii | 761,6 K RON | 923,8 K RON | 229,9 K RON | 215,3 K RON | 37,3 K RON | 161,7 K RON | 81,7 K RON | ▼ 49,5% |
| Datorii totale | 3,6 K RON | 2,9 K RON | 25,0 K RON | 11,7 K RON | 21,3 K RON | 27,1 K RON | 13,7 K RON | ▼ 49,6% |
| Lichiditate curentă | 213,50 | 320,51 | 10,24 | 19,44 | 2,75 | 6,96 | 6,97 | ▲ 0,2% |
| Marjă netă (%) | 75,90 | 72,03 | 78,76 | 76,81 | 11,11 | 54,53 | 40,01 | ▼ 26,6% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 100 | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (76,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.97), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 267,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.