Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CALYPSO DISTRIBUTION SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, AVRIG, 63, E2, 1, 7, 28, 21824, camera nr.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 508.882 RON | 508.882 RON | 340.223 RON | 163.570 RON | 168.659 RON | 817.737 RON | 24.236 RON | 793.501 RON | 426.267 RON | 400.025 RON | 737.205 RON | 7.231 RON | 0 RON | 8.555 RON | 2 |
| 2020 | 306.588 RON | 310.290 RON | 278.847 RON | 28.528 RON | 31.443 RON | 847.697 RON | 24.236 RON | 823.461 RON | 291.225 RON | 597.502 RON | 809.099 RON | 10.643 RON | 0 RON | 41.030 RON | 2 |
| 2021 | 417.883 RON | 417.883 RON | 374.389 RON | 39.315 RON | 43.494 RON | 887.051 RON | 24.236 RON | 862.815 RON | 302.012 RON | 586.338 RON | 831.263 RON | 11.506 RON | 0 RON | 1.299 RON | 2 |
| 2022 | 557.912 RON | 668.197 RON | 385.161 RON | 276.354 RON | 283.036 RON | 1.173.469 RON | 24.236 RON | 1.149.233 RON | 539.051 RON | 675.498 RON | 835.774 RON | 7.231 RON | 0 RON | 41.080 RON | 2 |
| 2023 | 809.346 RON | 809.346 RON | 474.673 RON | 326.579 RON | 334.673 RON | 1.053.606 RON | 24.236 RON | 1.029.370 RON | 589.276 RON | 482.707 RON | 754.455 RON | 21.811 RON | 0 RON | 18.377 RON | 2 |
| 2024 | 1.151.476 RON | 1.151.476 RON | 631.706 RON | 490.262 RON | 519.770 RON | 1.059.468 RON | 223.352 RON | 836.116 RON | 730.591 RON | 350.958 RON | 655.638 RON | 27.372 RON | 0 RON | 22.081 RON | 2 |
| 2025 | 1.162.644 RON | 1.166.759 RON | 628.403 RON | 509.027 RON | 538.356 RON | 1.135.861 RON | 225.629 RON | 910.232 RON | 772.643 RON | 365.888 RON | 782.259 RON | 34.964 RON | 0 RON | 2.670 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4642 — Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Top format din 1,143 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 508,9 K RON | 306,6 K RON | 417,9 K RON | 557,9 K RON | 809,3 K RON | 1,15 M RON | 1,16 M RON |
| Venituri totale | 508,9 K RON | 310,3 K RON | 417,9 K RON | 668,2 K RON | 809,3 K RON | 1,15 M RON | 1,17 M RON |
| Cheltuieli totale | 340,2 K RON | 278,8 K RON | 374,4 K RON | 385,2 K RON | 474,7 K RON | 631,7 K RON | 628,4 K RON |
| Rezultat net | 163,6 K RON | 28,5 K RON | 39,3 K RON | 276,4 K RON | 326,6 K RON | 490,3 K RON | 509,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,28 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,49 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,35 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,25 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,10 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,49 |
| Durata stocaj (zile) | 246 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 33,25 |
| Durata încasare (zile) | 11 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 400,0 K RON | 817,7 K RON | 48,9% |
| 2020 | 597,5 K RON | 847,7 K RON | 70,5% |
| 2021 | 586,3 K RON | 887,1 K RON | 66,1% |
| 2022 | 675,5 K RON | 1,17 M RON | 57,6% |
| 2023 | 482,7 K RON | 1,05 M RON | 45,8% |
| 2024 | 351,0 K RON | 1,06 M RON | 33,1% |
| 2025 | 365,9 K RON | 1,14 M RON | 32,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 508,9 K RON | 306,6 K RON | 417,9 K RON | 557,9 K RON | 809,3 K RON | 1,15 M RON | 1,16 M RON | ▲ 1,0% |
| Rezultat net | 163,6 K RON | 28,5 K RON | 39,3 K RON | 276,4 K RON | 326,6 K RON | 490,3 K RON | 509,0 K RON | ▲ 3,8% |
| Total active | 817,7 K RON | 847,7 K RON | 887,1 K RON | 1,17 M RON | 1,05 M RON | 1,06 M RON | 1,14 M RON | ▲ 7,2% |
| Capitaluri proprii | 426,3 K RON | 291,2 K RON | 302,0 K RON | 539,1 K RON | 589,3 K RON | 730,6 K RON | 772,6 K RON | ▲ 5,8% |
| Datorii totale | 400,0 K RON | 597,5 K RON | 586,3 K RON | 675,5 K RON | 482,7 K RON | 351,0 K RON | 365,9 K RON | ▲ 4,3% |
| Lichiditate curentă | 1,98 | 1,38 | 1,47 | 1,70 | 2,13 | 2,38 | 2,49 | ▲ 4,4% |
| Marjă netă (%) | 32,14 | 9,30 | 9,41 | 49,53 | 40,35 | 42,58 | 43,78 | ▲ 2,8% |
| Scor bonitate | 82 | 60 | 80 | 90 | 100 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (509,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.49), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,28 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.