Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CITY STORES GRUP SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, AL. I. CUZA, 41, 607270
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 157.284 RON | 157.284 RON | 166.104 RON | −13.539 RON | −8.820 RON | 39.330 RON | 0 RON | 39.330 RON | −33.997 RON | 73.327 RON | 39.330 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 139.830 RON | 165.675 RON | 146.333 RON | 15.565 RON | 19.342 RON | 58.128 RON | 0 RON | 58.128 RON | −18.433 RON | 76.561 RON | 57.730 RON | 56 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 169.907 RON | 188.907 RON | 175.775 RON | 7.465 RON | 13.132 RON | 52.760 RON | 0 RON | 52.760 RON | −10.967 RON | 63.727 RON | 52.734 RON | 26 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 169.964 RON | 194.964 RON | 178.209 RON | 11.023 RON | 16.755 RON | 31.070 RON | 0 RON | 31.070 RON | 55 RON | 31.015 RON | 30.947 RON | 123 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 166.844 RON | 176.844 RON | 173.740 RON | 2.461 RON | 3.104 RON | 20.813 RON | 0 RON | 20.813 RON | 2.516 RON | 18.297 RON | 14.101 RON | 551 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 182.763 RON | 204.298 RON | 199.357 RON | 4.166 RON | 4.941 RON | 23.008 RON | 0 RON | 23.008 RON | 19.182 RON | 3.826 RON | 21.666 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 144.386 RON | 144.386 RON | 132.570 RON | 9.925 RON | 11.816 RON | 47.700 RON | 0 RON | 47.700 RON | 29.107 RON | 18.593 RON | 44.582 RON | 920 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (40)
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Top format din 85 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 157,3 K RON | 139,8 K RON | 169,9 K RON | 170,0 K RON | 166,8 K RON | 182,8 K RON | 144,4 K RON |
| Venituri totale | 157,3 K RON | 165,7 K RON | 188,9 K RON | 195,0 K RON | 176,8 K RON | 204,3 K RON | 144,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 166,1 K RON | 146,3 K RON | 175,8 K RON | 178,2 K RON | 173,7 K RON | 199,4 K RON | 132,6 K RON |
| Rezultat net | −13,5 K RON | 15,6 K RON | 7,5 K RON | 11,0 K RON | 2,5 K RON | 4,2 K RON | 9,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 167,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,57 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,17 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,57 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,24 |
| Durata stocaj (zile) | 113 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 156,94 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 73,3 K RON | 39,3 K RON | 186,4% |
| 2020 | 76,6 K RON | 58,1 K RON | 131,7% |
| 2021 | 63,7 K RON | 52,8 K RON | 120,8% |
| 2022 | 31,0 K RON | 31,1 K RON | 99,8% |
| 2023 | 18,3 K RON | 20,8 K RON | 87,9% |
| 2024 | 3,8 K RON | 23,0 K RON | 16,6% |
| 2025 | 18,6 K RON | 47,7 K RON | 39,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 157,3 K RON | 139,8 K RON | 169,9 K RON | 170,0 K RON | 166,8 K RON | 182,8 K RON | 144,4 K RON | ▼ 21,0% |
| Rezultat net | −13,5 K RON | 15,6 K RON | 7,5 K RON | 11,0 K RON | 2,5 K RON | 4,2 K RON | 9,9 K RON | ▲ 138,2% |
| Total active | 39,3 K RON | 58,1 K RON | 52,8 K RON | 31,1 K RON | 20,8 K RON | 23,0 K RON | 47,7 K RON | ▲ 107,3% |
| Capitaluri proprii | −34,0 K RON | −18,4 K RON | −11,0 K RON | 55 RON | 2,5 K RON | 19,2 K RON | 29,1 K RON | ▲ 51,7% |
| Datorii totale | 73,3 K RON | 76,6 K RON | 63,7 K RON | 31,0 K RON | 18,3 K RON | 3,8 K RON | 18,6 K RON | ▲ 386,0% |
| Lichiditate curentă | 0,54 | 0,76 | 0,83 | 1,00 | 1,14 | 6,01 | 2,57 | ▼ 57,3% |
| Marjă netă (%) | -8,61 | 11,13 | 4,39 | 6,49 | 1,48 | 2,28 | 6,87 | ▲ 201,3% |
| Scor bonitate | 24 | 55 | 45 | 63 | 57 | 90 | 82 | ▼ 8,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.57), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 167,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.