Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PODEANU TRUCK SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Ungureni, Comuna Filipeştii de Târg, Principală, 184, 107254, constructia C3 extindere
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 533.032 RON | 533.753 RON | 327.887 RON | 200.528 RON | 205.866 RON | 1.139.087 RON | 1.084.496 RON | 54.591 RON | 775.711 RON | 363.376 RON | 8.327 RON | 30.149 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 488.271 RON | 488.271 RON | 379.853 RON | 104.585 RON | 108.418 RON | 1.127.945 RON | 1.034.450 RON | 93.495 RON | 880.296 RON | 247.649 RON | 33.077 RON | 40.241 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 496.335 RON | 497.165 RON | 427.271 RON | 64.922 RON | 69.894 RON | 1.141.149 RON | 1.080.900 RON | 60.249 RON | 876.796 RON | 264.353 RON | 0 RON | 29.901 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 515.756 RON | 517.879 RON | 465.915 RON | 46.786 RON | 51.964 RON | 1.674.299 RON | 1.547.646 RON | 126.653 RON | 631.482 RON | 1.042.817 RON | 2.338 RON | 77.358 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 627.551 RON | 634.473 RON | 620.252 RON | 7.813 RON | 14.221 RON | 1.406.736 RON | 1.346.456 RON | 60.280 RON | 639.295 RON | 803.418 RON | 0 RON | 53.288 RON | 0 RON | 35.977 RON | 3 |
| 2024 | 549.945 RON | 575.825 RON | 543.443 RON | 18.273 RON | 32.382 RON | 1.266.069 RON | 1.205.284 RON | 60.785 RON | 561.868 RON | 738.701 RON | 519 RON | 33.843 RON | 0 RON | 34.500 RON | 3 |
| 2025 | 584.018 RON | 588.744 RON | 579.300 RON | 7.933 RON | 9.444 RON | 1.240.914 RON | 1.169.087 RON | 71.827 RON | 402.021 RON | 855.393 RON | 2.590 RON | 41.055 RON | 0 RON | 16.500 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (51)
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2720 Fabricarea de acumulatori și baterii
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3291 Fabricarea măturilor și periilor
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7120 — Activități de testări și analize tehnice
Top format din 158 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.08) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 533,0 K RON | 488,3 K RON | 496,3 K RON | 515,8 K RON | 627,6 K RON | 549,9 K RON | 584,0 K RON |
| Venituri totale | 533,8 K RON | 488,3 K RON | 497,2 K RON | 517,9 K RON | 634,5 K RON | 575,8 K RON | 588,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 327,9 K RON | 379,9 K RON | 427,3 K RON | 465,9 K RON | 620,3 K RON | 543,4 K RON | 579,3 K RON |
| Rezultat net | 200,5 K RON | 104,6 K RON | 64,9 K RON | 46,8 K RON | 7,8 K RON | 18,3 K RON | 7,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 600,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,08 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,08 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 225,49 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 14,23 |
| Durata încasare (zile) | 26 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 363,4 K RON | 1,14 M RON | 31,9% |
| 2020 | 247,6 K RON | 1,13 M RON | 22,0% |
| 2021 | 264,4 K RON | 1,14 M RON | 23,2% |
| 2022 | 1,04 M RON | 1,67 M RON | 62,3% |
| 2023 | 803,4 K RON | 1,41 M RON | 57,1% |
| 2024 | 738,7 K RON | 1,27 M RON | 58,4% |
| 2025 | 855,4 K RON | 1,24 M RON | 68,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 533,0 K RON | 488,3 K RON | 496,3 K RON | 515,8 K RON | 627,6 K RON | 549,9 K RON | 584,0 K RON | ▲ 6,2% |
| Rezultat net | 200,5 K RON | 104,6 K RON | 64,9 K RON | 46,8 K RON | 7,8 K RON | 18,3 K RON | 7,9 K RON | ▼ 56,6% |
| Total active | 1,14 M RON | 1,13 M RON | 1,14 M RON | 1,67 M RON | 1,41 M RON | 1,27 M RON | 1,24 M RON | ▼ 2,0% |
| Capitaluri proprii | 775,7 K RON | 880,3 K RON | 876,8 K RON | 631,5 K RON | 639,3 K RON | 561,9 K RON | 402,0 K RON | ▼ 28,4% |
| Datorii totale | 363,4 K RON | 247,6 K RON | 264,4 K RON | 1,04 M RON | 803,4 K RON | 738,7 K RON | 855,4 K RON | ▲ 15,8% |
| Lichiditate curentă | 0,15 | 0,38 | 0,23 | 0,12 | 0,08 | 0,08 | 0,08 | ▲ 2,1% |
| Marjă netă (%) | 37,62 | 21,42 | 13,08 | 9,07 | 1,24 | 3,32 | 1,36 | ▼ 59,0% |
| Scor bonitate | 65 | 65 | 58 | 55 | 50 | 58 | 58 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 600,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.