Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DANNY SWIFT TRANSPORT SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, I. C. Brătianu, 102, SR1C, A, 1, 4, 900243
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 978.879 RON | 1.168.283 RON | 915.248 RON | 241.453 RON | 253.035 RON | 585.509 RON | 69.114 RON | 516.395 RON | 326.883 RON | 259.673 RON | 0 RON | 15.184 RON | 0 RON | 1.047 RON | 3 |
| 2020 | 1.052.764 RON | 1.244.878 RON | 1.039.151 RON | 193.990 RON | 205.727 RON | 552.698 RON | 222.700 RON | 329.998 RON | 521.742 RON | 35.570 RON | 0 RON | 51.705 RON | 0 RON | 4.614 RON | 3 |
| 2021 | 1.648.785 RON | 1.840.250 RON | 1.446.070 RON | 375.861 RON | 394.180 RON | 689.065 RON | 148.339 RON | 540.726 RON | 669.382 RON | 20.430 RON | 0 RON | 139.800 RON | 0 RON | 747 RON | 4 |
| 2022 | 1.681.581 RON | 1.905.881 RON | 1.604.485 RON | 285.355 RON | 301.396 RON | 822.820 RON | 93.134 RON | 729.686 RON | 829.836 RON | 29.745 RON | 484 RON | 110.525 RON | 0 RON | 36.761 RON | 5 |
| 2023 | 2.455.865 RON | 2.692.433 RON | 2.562.461 RON | 106.798 RON | 129.972 RON | 853.028 RON | 408.100 RON | 444.928 RON | 807.205 RON | 67.108 RON | 999 RON | 142.837 RON | 0 RON | 21.285 RON | 7 |
| 2024 | 2.822.419 RON | 3.122.053 RON | 2.925.022 RON | 165.873 RON | 197.031 RON | 928.205 RON | 465.672 RON | 462.533 RON | 892.596 RON | 60.239 RON | 0 RON | 82.096 RON | 0 RON | 24.630 RON | 6 |
| 2025 | 3.320.454 RON | 3.739.898 RON | 3.288.537 RON | 391.310 RON | 451.361 RON | 2.621.222 RON | 1.629.652 RON | 991.570 RON | 1.116.145 RON | 1.535.351 RON | 13.201 RON | 191.377 RON | 0 RON | 30.274 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (24)
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,592 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.65) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 978,9 K RON | 1,05 M RON | 1,65 M RON | 1,68 M RON | 2,46 M RON | 2,82 M RON | 3,32 M RON |
| Venituri totale | 1,17 M RON | 1,24 M RON | 1,84 M RON | 1,91 M RON | 2,69 M RON | 3,12 M RON | 3,74 M RON |
| Cheltuieli totale | 915,2 K RON | 1,04 M RON | 1,45 M RON | 1,60 M RON | 2,56 M RON | 2,93 M RON | 3,29 M RON |
| Rezultat net | 241,5 K RON | 194,0 K RON | 375,9 K RON | 285,4 K RON | 106,8 K RON | 165,9 K RON | 391,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,62 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,65 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,64 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,51 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,71 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 251,53 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 17,35 |
| Durata încasare (zile) | 21 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 259,7 K RON | 585,5 K RON | 44,4% |
| 2020 | 35,6 K RON | 552,7 K RON | 6,4% |
| 2021 | 20,4 K RON | 689,1 K RON | 3,0% |
| 2022 | 29,7 K RON | 822,8 K RON | 3,6% |
| 2023 | 67,1 K RON | 853,0 K RON | 7,9% |
| 2024 | 60,2 K RON | 928,2 K RON | 6,5% |
| 2025 | 1,54 M RON | 2,62 M RON | 58,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 978,9 K RON | 1,05 M RON | 1,65 M RON | 1,68 M RON | 2,46 M RON | 2,82 M RON | 3,32 M RON | ▲ 17,6% |
| Rezultat net | 241,5 K RON | 194,0 K RON | 375,9 K RON | 285,4 K RON | 106,8 K RON | 165,9 K RON | 391,3 K RON | ▲ 135,9% |
| Total active | 585,5 K RON | 552,7 K RON | 689,1 K RON | 822,8 K RON | 853,0 K RON | 928,2 K RON | 2,62 M RON | ▲ 182,4% |
| Capitaluri proprii | 326,9 K RON | 521,7 K RON | 669,4 K RON | 829,8 K RON | 807,2 K RON | 892,6 K RON | 1,12 M RON | ▲ 25,0% |
| Datorii totale | 259,7 K RON | 35,6 K RON | 20,4 K RON | 29,7 K RON | 67,1 K RON | 60,2 K RON | 1,54 M RON | ▲ 2.448,8% |
| Lichiditate curentă | 1,99 | 9,28 | 26,47 | 24,53 | 6,63 | 7,68 | 0,65 | ▼ 91,6% |
| Marjă netă (%) | 24,67 | 18,43 | 22,80 | 16,97 | 4,35 | 5,88 | 11,78 | ▲ 100,3% |
| Scor bonitate | 82 | 95 | 100 | 80 | 77 | 95 | 73 | ▼ 23,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (391,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,62 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.