Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TOP B2B SERVICES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, PUŢUL LUI ZAMFIR, 3, 20A, A, 1, 3, 11681
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 168.562 RON | 168.562 RON | 87.709 RON | 67.923 RON | 80.853 RON | 200.386 RON | 184.367 RON | 16.019 RON | 68.174 RON | 138.288 RON | 1.539 RON | 14.405 RON | 0 RON | 6.076 RON | 1 |
| 2024 | 1.107.991 RON | 1.273.660 RON | 650.545 RON | 523.398 RON | 623.115 RON | 574.904 RON | 218.513 RON | 356.391 RON | 591.572 RON | 3.533 RON | 3.175 RON | 326.357 RON | 0 RON | 20.201 RON | 0 |
| 2025 | 288.000 RON | 499.345 RON | 419.653 RON | 66.941 RON | 79.692 RON | 884.896 RON | 538.919 RON | 345.977 RON | 883.453 RON | 1.443 RON | 0 RON | 331.496 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (33)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4942 Servicii de mutare
- 5819 Alte activități de editare
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8030 — Activităţi de investigaţii
Top format din 64 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 168,6 K RON | 1,11 M RON | 288,0 K RON |
| Venituri totale | 168,6 K RON | 1,27 M RON | 499,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 87,7 K RON | 650,5 K RON | 419,7 K RON |
| Rezultat net | 67,9 K RON | 523,4 K RON | 66,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 641,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 239,76 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 239,76 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 10,04 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 613,23 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,87 |
| Durata încasare (zile) | 420 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 138,3 K RON | 200,4 K RON | 69,0% |
| 2024 | 3,5 K RON | 574,9 K RON | 0,6% |
| 2025 | 1,4 K RON | 884,9 K RON | 0,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 168,6 K RON | 1,11 M RON | 288,0 K RON | ▼ 74,0% |
| Rezultat net | 67,9 K RON | 523,4 K RON | 66,9 K RON | ▼ 87,2% |
| Total active | 200,4 K RON | 574,9 K RON | 884,9 K RON | ▲ 53,9% |
| Capitaluri proprii | 68,2 K RON | 591,6 K RON | 883,5 K RON | ▲ 49,3% |
| Datorii totale | 138,3 K RON | 3,5 K RON | 1,4 K RON | ▼ 59,2% |
| Lichiditate curentă | 0,12 | 100,87 | 239,76 | ▲ 137,7% |
| Marjă netă (%) | 40,30 | 47,24 | 23,24 | ▼ 50,8% |
| Scor bonitate | 60 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (66,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (239.76), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 641,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.