Publicitate

LA MANU MODA S.R.L.

CUI: 43151384 J20/1067/2020 SRL Hunedoara, Sat Strei-Săcel, Oraş Călan
Este menționată o decizie a asociatului privind dizolvarea

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43151384
Cod înmatriculare J20/1067/2020
EUID ROONRC.J20/1067/2020
Data înmatriculării 2020-10-07
Formă juridică SRL
Stare Este menționată o decizie a asociatului privind dizolvarea
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Hunedoara, Sat Strei-Săcel, Oraş Călan, STREI-SĂCEL, 74, 335310

Țară: România
Județ: Hunedoara
Localitate: Sat Strei-Săcel, Oraş Călan
Stradă: STREI-SĂCEL
Număr: 74
Cod poștal: 335310

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 29.735 RON 29.735 RON 35.383 RON −5.945 RON −5.648 RON 20.394 RON 0 RON 20.394 RON −5.745 RON 26.139 RON 20.110 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 215.008 RON 215.008 RON 227.050 RON −12.497 RON −12.042 RON 23.942 RON 1.750 RON 22.192 RON −18.242 RON 42.184 RON 21.947 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2022 179.803 RON 270.553 RON 263.741 RON 5.240 RON 6.812 RON 16.324 RON 1.750 RON 14.574 RON −13.002 RON 29.326 RON 14.072 RON 0 RON 0 RON 0 RON 3
2023 230.352 RON 429.102 RON 415.992 RON 9.456 RON 13.110 RON 75.652 RON 1.750 RON 73.902 RON −3.547 RON 79.199 RON 62.470 RON 9.950 RON 0 RON 0 RON 6
2024 463.239 RON 486.596 RON 458.909 RON 20.102 RON 27.687 RON 126.833 RON 0 RON 126.833 RON 16.555 RON 110.278 RON 90.649 RON 35.700 RON 0 RON 0 RON 3
2025 109.882 RON 338.025 RON 328.464 RON 6.243 RON 9.561 RON 75.510 RON 0 RON 75.510 RON 22.798 RON 52.712 RON 55.857 RON 19.125 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

HAN EMANUELA-RAMONA
administrator
Hunedoara, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 196 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
109,9 K RON
Rezultat Net 2025
6,2 K RON
Total Active 2025
75,5 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 29,7 K RON 215,0 K RON 179,8 K RON 230,4 K RON 463,2 K RON 109,9 K RON
Venituri totale 29,7 K RON 215,0 K RON 270,6 K RON 429,1 K RON 486,6 K RON 338,0 K RON
Cheltuieli totale 35,4 K RON 227,1 K RON 263,7 K RON 416,0 K RON 458,9 K RON 328,5 K RON
Rezultat net −5,9 K RON −12,5 K RON 5,2 K RON 9,5 K RON 20,1 K RON 6,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 324,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,43 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,37 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,43 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante75,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri55,9 K RON
Creanțe19,1 K RON
Numerar528 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,97
Durata stocaj (zile) 186
Rotație creanțe (ori/an) 5,75
Durata încasare (zile) 64

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,7%
Marjă netă
5,7%
ROA
8,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 26,1 K RON 20,4 K RON 128,2%
2021 42,2 K RON 23,9 K RON 176,2%
2022 29,3 K RON 16,3 K RON 179,7%
2023 79,2 K RON 75,7 K RON 104,7%
2024 110,3 K RON 126,8 K RON 87,0%
2025 52,7 K RON 75,5 K RON 69,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 29,7 K RON 215,0 K RON 179,8 K RON 230,4 K RON 463,2 K RON 109,9 K RON ▼ 76,3%
Rezultat net −5,9 K RON −12,5 K RON 5,2 K RON 9,5 K RON 20,1 K RON 6,2 K RON ▼ 68,9%
Total active 20,4 K RON 23,9 K RON 16,3 K RON 75,7 K RON 126,8 K RON 75,5 K RON ▼ 40,5%
Capitaluri proprii −5,7 K RON −18,2 K RON −13,0 K RON −3,5 K RON 16,6 K RON 22,8 K RON ▲ 37,7%
Datorii totale 26,1 K RON 42,2 K RON 29,3 K RON 79,2 K RON 110,3 K RON 52,7 K RON ▼ 52,2%
Lichiditate curentă 0,78 0,53 0,50 0,93 1,15 1,43 ▲ 24,6%
Marjă netă (%) -19,99 -5,81 2,91 4,11 4,34 5,68 ▲ 30,9%
Scor bonitate 24 24 32 50 70 67 ▼ 4,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 324,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate