Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DMS ENERGY COM SRL
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Municipiul Tulcea, Str. BABADAG, 8, 2, C, 2, 5, 820004, cam.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 50.870 RON | 88.459 RON | 118.941 RON | −30.991 RON | −30.482 RON | 406.771 RON | 192.961 RON | 213.810 RON | 398.727 RON | 8.044 RON | 28.643 RON | 161.703 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 8.927 RON | 71.809 RON | 61.963 RON | 9.578 RON | 9.846 RON | 412.716 RON | 172.745 RON | 239.971 RON | 408.304 RON | 4.412 RON | 13.323 RON | 153.921 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 101.517 RON | 192.795 RON | 103.407 RON | 86.343 RON | 89.388 RON | 519.607 RON | 156.493 RON | 363.114 RON | 494.647 RON | 24.960 RON | 25.472 RON | 270.044 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 85.826 RON | 177.231 RON | 78.588 RON | 95.281 RON | 98.643 RON | 605.240 RON | 142.303 RON | 462.937 RON | 589.928 RON | 15.312 RON | 12.739 RON | 264.174 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 92.800 RON | 133.928 RON | 140.673 RON | −7.673 RON | −6.745 RON | 633.685 RON | 224.584 RON | 409.101 RON | 582.255 RON | 33.930 RON | 12.948 RON | 373.911 RON | 17.500 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 43.895 RON | 173.857 RON | 566.873 RON | −393.475 RON | −393.016 RON | 272.885 RON | 199.583 RON | 73.302 RON | 188.780 RON | 70.980 RON | 39.638 RON | 18.524 RON | 13.125 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 56.056 RON | 161.826 RON | 282.051 RON | −120.830 RON | −120.225 RON | 210.945 RON | 135.776 RON | 75.169 RON | 67.950 RON | 134.248 RON | 45.866 RON | 11.561 RON | 8.747 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 385 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.56) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−120.830 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,9 K RON | 8,9 K RON | 101,5 K RON | 85,8 K RON | 92,8 K RON | 43,9 K RON | 56,1 K RON |
| Venituri totale | 88,5 K RON | 71,8 K RON | 192,8 K RON | 177,2 K RON | 133,9 K RON | 173,9 K RON | 161,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 118,9 K RON | 62,0 K RON | 103,4 K RON | 78,6 K RON | 140,7 K RON | 566,9 K RON | 282,1 K RON |
| Rezultat net | −31,0 K RON | 9,6 K RON | 86,3 K RON | 95,3 K RON | −7,7 K RON | −393,5 K RON | −120,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 73,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,56 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,22 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,13 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,22 |
| Durata stocaj (zile) | 299 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,85 |
| Durata încasare (zile) | 75 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 8,0 K RON | 406,8 K RON | 2,0% |
| 2020 | 4,4 K RON | 412,7 K RON | 1,1% |
| 2021 | 25,0 K RON | 519,6 K RON | 4,8% |
| 2022 | 15,3 K RON | 605,2 K RON | 2,5% |
| 2023 | 33,9 K RON | 633,7 K RON | 5,4% |
| 2024 | 71,0 K RON | 272,9 K RON | 26,0% |
| 2025 | 134,2 K RON | 210,9 K RON | 63,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,9 K RON | 8,9 K RON | 101,5 K RON | 85,8 K RON | 92,8 K RON | 43,9 K RON | 56,1 K RON | ▲ 27,7% |
| Rezultat net | −31,0 K RON | 9,6 K RON | 86,3 K RON | 95,3 K RON | −7,7 K RON | −393,5 K RON | −120,8 K RON | ▲ 69,3% |
| Total active | 406,8 K RON | 412,7 K RON | 519,6 K RON | 605,2 K RON | 633,7 K RON | 272,9 K RON | 210,9 K RON | ▼ 22,7% |
| Capitaluri proprii | 398,7 K RON | 408,3 K RON | 494,6 K RON | 589,9 K RON | 582,3 K RON | 188,8 K RON | 68,0 K RON | ▼ 64,0% |
| Datorii totale | 8,0 K RON | 4,4 K RON | 25,0 K RON | 15,3 K RON | 33,9 K RON | 71,0 K RON | 134,2 K RON | ▲ 89,1% |
| Lichiditate curentă | 26,58 | 54,39 | 14,55 | 30,23 | 12,06 | 1,03 | 0,56 | ▼ 45,8% |
| Marjă netă (%) | -60,92 | 107,29 | 85,05 | 111,02 | -8,27 | -896,40 | -215,55 | ▲ 76,0% |
| Scor bonitate | 64 | 95 | 95 | 95 | 64 | 47 | 50 | ▲ 6,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 73,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.