Publicitate

ARHITECTURALL PROJECT SOLUTION SRL

CUI: 27957450 J2011000154132 SRL Constanţa, Loc. Năvodari, Oraş Năvodari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 27957450
Cod înmatriculare J2011000154132
EUID ROONRC.J2011000154132
Data înmatriculării 2011-01-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Constanţa, Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Str. M5, 2, CAMERA NR.3

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Loc. Năvodari, Oraş Năvodari
Sector: 0
Stradă: Str. M5
Număr: 2
Completare adresă: CAMERA NR.3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 144.156 RON 144.156 RON 149.759 RON −7.044 RON −5.603 RON 100.970 RON 5.453 RON 95.517 RON 108.111 RON −7.141 RON 980 RON 34.769 RON 0 RON 0 RON 1
2020 251.087 RON 251.087 RON 209.619 RON 39.114 RON 41.468 RON 138.914 RON 4.876 RON 134.038 RON 147.206 RON −8.292 RON 0 RON 6.742 RON 0 RON 0 RON 2
2021 282.774 RON 282.774 RON 278.339 RON 2.145 RON 4.435 RON 152.662 RON 2.713 RON 149.949 RON 149.350 RON 3.312 RON 6.406 RON 60.672 RON 0 RON 0 RON 3
2022 463.048 RON 463.048 RON 411.272 RON 48.241 RON 51.776 RON 223.383 RON 9.773 RON 213.610 RON 197.591 RON 28.033 RON 0 RON 76.236 RON 0 RON 2.241 RON 3
2023 1.504.342 RON 1.504.523 RON 889.636 RON 603.593 RON 614.887 RON 892.365 RON 18.940 RON 873.425 RON 762.271 RON 134.234 RON 0 RON 664.372 RON 0 RON 4.140 RON 3
2024 1.657.312 RON 1.658.462 RON 1.021.382 RON 593.836 RON 637.080 RON 772.713 RON 376.453 RON 396.260 RON 675.779 RON 108.890 RON 0 RON 272.511 RON 0 RON 11.956 RON 4
2025 1.353.130 RON 1.353.130 RON 1.151.553 RON 160.859 RON 201.577 RON 719.876 RON 310.627 RON 409.249 RON 617.933 RON 122.356 RON 0 RON 87.087 RON 0 RON 20.413 RON 4

Reprezentanți și administratori (2)

TUDOR FLORIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
TUDOR ANA MARIA
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (225)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 269 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,35 M RON
Rezultat Net 2025
160,9 K RON
Total Active 2025
719,9 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 144,2 K RON 251,1 K RON 282,8 K RON 463,0 K RON 1,50 M RON 1,66 M RON 1,35 M RON
Venituri totale 144,2 K RON 251,1 K RON 282,8 K RON 463,0 K RON 1,50 M RON 1,66 M RON 1,35 M RON
Cheltuieli totale 149,8 K RON 209,6 K RON 278,3 K RON 411,3 K RON 889,6 K RON 1,02 M RON 1,15 M RON
Rezultat net −7,0 K RON 39,1 K RON 2,1 K RON 48,2 K RON 603,6 K RON 593,8 K RON 160,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,90 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,34 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,34 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,63 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,88 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate310,6 K RON (43.2%)
Active circulante409,2 K RON (56.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe87,1 K RON
Numerar322,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 15,54
Durata încasare (zile) 24

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,9%
Marjă netă
11,9%
ROA
22,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 −7,1 K RON 101,0 K RON -7,1%
2020 −8,3 K RON 138,9 K RON -6,0%
2021 3,3 K RON 152,7 K RON 2,2%
2022 28,0 K RON 223,4 K RON 12,6%
2023 134,2 K RON 892,4 K RON 15,0%
2024 108,9 K RON 772,7 K RON 14,1%
2025 122,4 K RON 719,9 K RON 17,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 144,2 K RON 251,1 K RON 282,8 K RON 463,0 K RON 1,50 M RON 1,66 M RON 1,35 M RON ▼ 18,4%
Rezultat net −7,0 K RON 39,1 K RON 2,1 K RON 48,2 K RON 603,6 K RON 593,8 K RON 160,9 K RON ▼ 72,9%
Total active 101,0 K RON 138,9 K RON 152,7 K RON 223,4 K RON 892,4 K RON 772,7 K RON 719,9 K RON ▼ 6,8%
Capitaluri proprii 108,1 K RON 147,2 K RON 149,4 K RON 197,6 K RON 762,3 K RON 675,8 K RON 617,9 K RON ▼ 8,6%
Datorii totale −7,1 K RON −8,3 K RON 3,3 K RON 28,0 K RON 134,2 K RON 108,9 K RON 122,4 K RON ▲ 12,4%
Lichiditate curentă 45,27 7,62 6,51 3,64 3,34 ▼ 8,1%
Marjă netă (%) -4,89 15,58 0,76 10,42 40,12 35,83 11,89 ▼ 66,8%
Scor bonitate 44 75 77 95 95 87 80 ▼ 8,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (160,9 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,90 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate