CASH CONVERTER SRL
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Municipiul Vulcan, B-dul MIHAI VITEAZU, 14, 336200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 18.715 RON | 242.640 RON | 72.637 RON | 167.578 RON | 170.003 RON | 1.763.852 RON | 21.350 RON | 1.742.502 RON | 1.721.795 RON | 42.057 RON | 90.892 RON | 1.645.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 295.762 RON | 518.658 RON | 550.782 RON | −38.280 RON | −32.124 RON | 325.929 RON | 45.045 RON | 280.884 RON | 167.005 RON | 158.924 RON | 68.392 RON | 211.943 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 224.082 RON | 460.582 RON | 335.407 RON | 120.569 RON | 125.175 RON | 306.931 RON | 35.905 RON | 271.026 RON | 137.573 RON | 169.358 RON | 69.929 RON | 199.124 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 6492 Alte activități de creditare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6492 — Alte activități de creditare
Top format din 80 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,7 K RON | 295,8 K RON | 224,1 K RON |
| Venituri totale | 242,6 K RON | 518,7 K RON | 460,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 72,6 K RON | 550,8 K RON | 335,4 K RON |
| Rezultat net | 167,6 K RON | −38,3 K RON | 120,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 384,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,60 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,19 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,81 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,20 |
| Durata stocaj (zile) | 114 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,13 |
| Durata încasare (zile) | 324 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 42,1 K RON | 1,76 M RON | 2,4% |
| 2024 | 158,9 K RON | 325,9 K RON | 48,8% |
| 2025 | 169,4 K RON | 306,9 K RON | 55,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,7 K RON | 295,8 K RON | 224,1 K RON | ▼ 24,2% |
| Rezultat net | 167,6 K RON | −38,3 K RON | 120,6 K RON | ▲ 415,0% |
| Total active | 1,76 M RON | 325,9 K RON | 306,9 K RON | ▼ 5,8% |
| Capitaluri proprii | 1,72 M RON | 167,0 K RON | 137,6 K RON | ▼ 17,6% |
| Datorii totale | 42,1 K RON | 158,9 K RON | 169,4 K RON | ▲ 6,6% |
| Lichiditate curentă | 41,43 | 1,77 | 1,60 | ▼ 9,5% |
| Marjă netă (%) | 895,42 | -12,94 | 53,81 | ▲ 515,8% |
| Scor bonitate | 87 | 59 | 77 | ▲ 30,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (120,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 384,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.