Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IDEAL LOGISTICS SERVICES SRL
Date generale
Adresă
România, Alba, Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Str. MIHAI EMINESCU, 19, 517875
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.935.294 RON | 2.011.090 RON | 1.857.641 RON | 133.335 RON | 153.449 RON | 696.769 RON | 260.883 RON | 435.886 RON | 319.329 RON | 377.440 RON | 0 RON | 350.472 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 1.511.994 RON | 1.573.458 RON | 1.442.584 RON | 117.340 RON | 130.874 RON | 805.808 RON | 197.707 RON | 608.101 RON | 409.984 RON | 395.824 RON | 2.989 RON | 341.342 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 1.640.114 RON | 1.744.982 RON | 1.724.247 RON | 5.085 RON | 20.735 RON | 744.288 RON | 256.355 RON | 487.933 RON | 388.753 RON | 355.535 RON | 5.989 RON | 381.035 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 1.632.614 RON | 1.942.743 RON | 1.816.814 RON | 109.804 RON | 125.929 RON | 708.698 RON | 263.627 RON | 445.071 RON | 468.031 RON | 240.667 RON | 15.280 RON | 217.805 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 1.402.208 RON | 1.464.907 RON | 1.477.328 RON | −24.670 RON | −12.421 RON | 607.434 RON | 159.461 RON | 447.973 RON | 425.969 RON | 181.465 RON | 6.030 RON | 264.441 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 1.296.124 RON | 1.399.048 RON | 1.500.109 RON | −101.061 RON | −101.061 RON | 443.589 RON | 64.708 RON | 378.881 RON | 305.343 RON | 138.246 RON | 6.232 RON | 197.473 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 910.588 RON | 1.036.716 RON | 1.026.557 RON | 7.997 RON | 10.159 RON | 406.258 RON | 13.048 RON | 393.210 RON | 290.008 RON | 116.250 RON | 6.954 RON | 194.755 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 934 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,94 M RON | 1,51 M RON | 1,64 M RON | 1,63 M RON | 1,40 M RON | 1,30 M RON | 910,6 K RON |
| Venituri totale | 2,01 M RON | 1,57 M RON | 1,74 M RON | 1,94 M RON | 1,46 M RON | 1,40 M RON | 1,04 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,86 M RON | 1,44 M RON | 1,72 M RON | 1,82 M RON | 1,48 M RON | 1,50 M RON | 1,03 M RON |
| Rezultat net | 133,3 K RON | 117,3 K RON | 5,1 K RON | 109,8 K RON | −24,7 K RON | −101,1 K RON | 8,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 940,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,38 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,32 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,49 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 130,94 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,68 |
| Durata încasare (zile) | 78 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 377,4 K RON | 696,8 K RON | 54,2% |
| 2020 | 395,8 K RON | 805,8 K RON | 49,1% |
| 2021 | 355,5 K RON | 744,3 K RON | 47,8% |
| 2022 | 240,7 K RON | 708,7 K RON | 34,0% |
| 2023 | 181,5 K RON | 607,4 K RON | 29,9% |
| 2024 | 138,2 K RON | 443,6 K RON | 31,2% |
| 2025 | 116,3 K RON | 406,3 K RON | 28,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,94 M RON | 1,51 M RON | 1,64 M RON | 1,63 M RON | 1,40 M RON | 1,30 M RON | 910,6 K RON | ▼ 29,7% |
| Rezultat net | 133,3 K RON | 117,3 K RON | 5,1 K RON | 109,8 K RON | −24,7 K RON | −101,1 K RON | 8,0 K RON | ▲ 107,9% |
| Total active | 696,8 K RON | 805,8 K RON | 744,3 K RON | 708,7 K RON | 607,4 K RON | 443,6 K RON | 406,3 K RON | ▼ 8,4% |
| Capitaluri proprii | 319,3 K RON | 410,0 K RON | 388,8 K RON | 468,0 K RON | 426,0 K RON | 305,3 K RON | 290,0 K RON | ▼ 5,0% |
| Datorii totale | 377,4 K RON | 395,8 K RON | 355,5 K RON | 240,7 K RON | 181,5 K RON | 138,2 K RON | 116,3 K RON | ▼ 15,9% |
| Lichiditate curentă | 1,15 | 1,54 | 1,37 | 1,85 | 2,47 | 2,74 | 3,38 | ▲ 23,4% |
| Marjă netă (%) | 6,89 | 7,76 | 0,31 | 6,73 | -1,76 | -7,80 | 0,88 | ▲ 111,3% |
| Scor bonitate | 67 | 77 | 67 | 85 | 64 | 64 | 85 | ▲ 32,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 940,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.