Publicitate

AURAŞ & COSTEL SRL

CUI: 28366061 J2011000763228 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28366061
Cod înmatriculare J2011000763228
EUID ROONRC.J2011000763228
Data înmatriculării 2011-04-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, DACIA, 30, SC7, 5, 18

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: DACIA
Număr: 30
Bloc: SC7
Etaj: 5
Apartament: 18

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 60.804 RON 60.804 RON 26.373 RON 33.823 RON 34.431 RON 72.779 RON 0 RON 72.779 RON 69.742 RON 3.037 RON 4.503 RON 100 RON 0 RON 0 RON 0
2024 80.445 RON 80.445 RON 25.648 RON 53.992 RON 54.797 RON 126.477 RON 0 RON 126.477 RON 123.734 RON 2.743 RON 4.503 RON 3.051 RON 0 RON 0 RON 1
2025 70.939 RON 83.024 RON 60.273 RON 21.358 RON 22.751 RON 146.116 RON 46.840 RON 99.276 RON 145.092 RON 1.024 RON 4.503 RON 6.159 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ISMANĂ ANA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 355 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
70,9 K RON
Rezultat Net 2025
21,4 K RON
Total Active 2025
146,1 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 60,8 K RON 80,4 K RON 70,9 K RON
Venituri totale 60,8 K RON 80,4 K RON 83,0 K RON
Cheltuieli totale 26,4 K RON 25,6 K RON 60,3 K RON
Rezultat net 33,8 K RON 54,0 K RON 21,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 80,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 96,95 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 92,55 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 86,54 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 142,69 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate46,8 K RON (32.1%)
Active circulante99,3 K RON (67.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri4,5 K RON
Creanțe6,2 K RON
Numerar88,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 15,75
Durata stocaj (zile) 23
Rotație creanțe (ori/an) 11,52
Durata încasare (zile) 32

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
32,1%
Marjă netă
30,1%
ROA
14,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 3,0 K RON 72,8 K RON 4,2%
2024 2,7 K RON 126,5 K RON 2,2%
2025 1,0 K RON 146,1 K RON 0,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 60,8 K RON 80,4 K RON 70,9 K RON ▼ 11,8%
Rezultat net 33,8 K RON 54,0 K RON 21,4 K RON ▼ 60,4%
Total active 72,8 K RON 126,5 K RON 146,1 K RON ▲ 15,5%
Capitaluri proprii 69,7 K RON 123,7 K RON 145,1 K RON ▲ 17,3%
Datorii totale 3,0 K RON 2,7 K RON 1,0 K RON ▼ 62,7%
Lichiditate curentă 23,96 46,11 96,95 ▲ 110,3%
Marjă netă (%) 55,63 67,12 30,11 ▼ 55,1%
Scor bonitate 87 100 87 ▼ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (21,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (96.95), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 80,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate