Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GEOROM MANAGEMENT CONSULT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, MIHAI BRAVU, 62 A, 7, 2, CORP A, INDICATIVUL 4, Centrul de Afaceri Spectrum
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 831.711 RON | 831.711 RON | 806.630 RON | 16.764 RON | 25.081 RON | 422.346 RON | 0 RON | 422.346 RON | −27.077 RON | 454.864 RON | 0 RON | 303.072 RON | 0 RON | 5.441 RON | 41 |
| 2020 | 4.199.333 RON | 4.199.339 RON | 3.992.793 RON | 165.679 RON | 206.546 RON | 1.111.970 RON | 0 RON | 1.111.970 RON | 138.602 RON | 973.368 RON | 12 RON | 904.326 RON | 0 RON | 0 RON | 83 |
| 2021 | 5.023.406 RON | 5.023.422 RON | 4.738.906 RON | 240.419 RON | 284.516 RON | 1.251.600 RON | 0 RON | 1.251.600 RON | 273.756 RON | 977.844 RON | 433 RON | 1.278.231 RON | 0 RON | 0 RON | 89 |
| 2022 | 5.344.182 RON | 5.344.190 RON | 5.266.748 RON | 64.416 RON | 77.442 RON | 1.204.367 RON | 0 RON | 1.204.367 RON | 199.858 RON | 1.004.509 RON | 433 RON | 654.986 RON | 0 RON | 0 RON | 96 |
| 2023 | 6.181.922 RON | 6.181.943 RON | 5.964.564 RON | 178.838 RON | 217.379 RON | 1.124.957 RON | 0 RON | 1.124.957 RON | 324.348 RON | 815.164 RON | 433 RON | 1.120.260 RON | 0 RON | 14.555 RON | 90 |
| 2024 | 7.347.208 RON | 7.561.135 RON | 7.439.318 RON | 101.209 RON | 121.817 RON | 1.097.666 RON | 5.778 RON | 1.091.888 RON | 371.209 RON | 726.457 RON | 213.904 RON | 843.804 RON | 0 RON | 0 RON | 106 |
| 2025 | 10.278.236 RON | 10.500.401 RON | 10.321.920 RON | 141.631 RON | 178.481 RON | 1.383.221 RON | 3.111 RON | 1.380.110 RON | 401.728 RON | 981.493 RON | 435.554 RON | 848.687 RON | 0 RON | 0 RON | 119 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 6,527 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 831,7 K RON | 4,20 M RON | 5,02 M RON | 5,34 M RON | 6,18 M RON | 7,35 M RON | 10,28 M RON |
| Venituri totale | 831,7 K RON | 4,20 M RON | 5,02 M RON | 5,34 M RON | 6,18 M RON | 7,56 M RON | 10,50 M RON |
| Cheltuieli totale | 806,6 K RON | 3,99 M RON | 4,74 M RON | 5,27 M RON | 5,96 M RON | 7,44 M RON | 10,32 M RON |
| Rezultat net | 16,8 K RON | 165,7 K RON | 240,4 K RON | 64,4 K RON | 178,8 K RON | 101,2 K RON | 141,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 10,71 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,96 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 23,60 |
| Durata stocaj (zile) | 16 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,11 |
| Durata încasare (zile) | 30 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 454,9 K RON | 422,3 K RON | 107,7% |
| 2020 | 973,4 K RON | 1,11 M RON | 87,5% |
| 2021 | 977,8 K RON | 1,25 M RON | 78,1% |
| 2022 | 1,00 M RON | 1,20 M RON | 83,4% |
| 2023 | 815,2 K RON | 1,12 M RON | 72,5% |
| 2024 | 726,5 K RON | 1,10 M RON | 66,2% |
| 2025 | 981,5 K RON | 1,38 M RON | 71,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 831,7 K RON | 4,20 M RON | 5,02 M RON | 5,34 M RON | 6,18 M RON | 7,35 M RON | 10,28 M RON | ▲ 39,9% |
| Rezultat net | 16,8 K RON | 165,7 K RON | 240,4 K RON | 64,4 K RON | 178,8 K RON | 101,2 K RON | 141,6 K RON | ▲ 39,9% |
| Total active | 422,3 K RON | 1,11 M RON | 1,25 M RON | 1,20 M RON | 1,12 M RON | 1,10 M RON | 1,38 M RON | ▲ 26,0% |
| Capitaluri proprii | −27,1 K RON | 138,6 K RON | 273,8 K RON | 199,9 K RON | 324,3 K RON | 371,2 K RON | 401,7 K RON | ▲ 8,2% |
| Datorii totale | 454,9 K RON | 973,4 K RON | 977,8 K RON | 1,00 M RON | 815,2 K RON | 726,5 K RON | 981,5 K RON | ▲ 35,1% |
| Lichiditate curentă | 0,93 | 1,14 | 1,28 | 1,20 | 1,38 | 1,50 | 1,41 | ▼ 6,4% |
| Marjă netă (%) | 2,02 | 3,95 | 4,79 | 1,21 | 2,89 | 1,38 | 1,38 | ▲ 0,0% |
| Scor bonitate | 37 | 70 | 70 | 57 | 70 | 75 | 65 | ▼ 13,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (141,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 10,71 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.