Publicitate

TIM ŞTEF VET SRL

CUI: 28408566 J2011000830223 SRL Iaşi, Sat Tansa, Comuna Tansa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28408566
Cod înmatriculare J2011000830223
EUID ROONRC.J2011000830223
Data înmatriculării 2011-04-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Tansa, Comuna Tansa, 707495, CF nr. 70, nr. cadastral 116, camera 2

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Tansa, Comuna Tansa
Cod poștal: 707495
Completare adresă: CF nr. 70, nr. cadastral 116, camera 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 35.233 RON 52.998 RON 90.220 RON −37.567 RON −37.222 RON 31.360 RON 9.814 RON 21.546 RON −215.637 RON 240.169 RON 1.785 RON 260 RON 6.870 RON 42 RON 2
2020 88.272 RON 146.243 RON 61.840 RON 83.794 RON 84.403 RON 32.600 RON 15.320 RON 17.280 RON −131.063 RON 159.291 RON 1.067 RON 10.000 RON 4.372 RON 0 RON 1
2021 171.265 RON 173.764 RON 88.956 RON 83.096 RON 84.808 RON 79.325 RON 13.825 RON 65.500 RON −47.967 RON 125.419 RON 3.070 RON 39.037 RON 1.873 RON 0 RON 2
2022 163.039 RON 164.914 RON 98.137 RON 65.179 RON 66.777 RON 53.275 RON 8.169 RON 45.106 RON 17.212 RON 36.063 RON 10.816 RON 19.333 RON 0 RON 0 RON 2
2023 151.095 RON 151.149 RON 104.347 RON 45.516 RON 46.802 RON 74.563 RON 5.188 RON 69.375 RON 62.727 RON 11.836 RON 245 RON 19.333 RON 0 RON 0 RON 2
2024 231.780 RON 233.163 RON 180.425 RON 46.822 RON 52.738 RON 137.909 RON 53.531 RON 84.378 RON 76.661 RON 61.248 RON 1.194 RON 40.090 RON 0 RON 0 RON 1
2025 169.825 RON 182.470 RON 159.788 RON 19.186 RON 22.682 RON 121.876 RON 39.154 RON 82.722 RON 53.112 RON 68.800 RON 417 RON 25.689 RON 0 RON 36 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TIMOFTE COSTICĂ
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 172 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
169,8 K RON
Rezultat Net 2025
19,2 K RON
Total Active 2025
121,9 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 35,2 K RON 88,3 K RON 171,3 K RON 163,0 K RON 151,1 K RON 231,8 K RON 169,8 K RON
Venituri totale 53,0 K RON 146,2 K RON 173,8 K RON 164,9 K RON 151,1 K RON 233,2 K RON 182,5 K RON
Cheltuieli totale 90,2 K RON 61,8 K RON 89,0 K RON 98,1 K RON 104,3 K RON 180,4 K RON 159,8 K RON
Rezultat net −37,6 K RON 83,8 K RON 83,1 K RON 65,2 K RON 45,5 K RON 46,8 K RON 19,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 240,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,20 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,20 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,82 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,77 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate39,2 K RON (32.1%)
Active circulante82,7 K RON (67.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri417 RON
Creanțe25,7 K RON
Numerar56,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 407,25
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 6,61
Durata încasare (zile) 55

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,4%
Marjă netă
11,3%
ROA
15,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 240,2 K RON 31,4 K RON 765,9%
2020 159,3 K RON 32,6 K RON 488,6%
2021 125,4 K RON 79,3 K RON 158,1%
2022 36,1 K RON 53,3 K RON 67,7%
2023 11,8 K RON 74,6 K RON 15,9%
2024 61,2 K RON 137,9 K RON 44,4%
2025 68,8 K RON 121,9 K RON 56,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 35,2 K RON 88,3 K RON 171,3 K RON 163,0 K RON 151,1 K RON 231,8 K RON 169,8 K RON ▼ 26,7%
Rezultat net −37,6 K RON 83,8 K RON 83,1 K RON 65,2 K RON 45,5 K RON 46,8 K RON 19,2 K RON ▼ 59,0%
Total active 31,4 K RON 32,6 K RON 79,3 K RON 53,3 K RON 74,6 K RON 137,9 K RON 121,9 K RON ▼ 11,6%
Capitaluri proprii −215,6 K RON −131,1 K RON −48,0 K RON 17,2 K RON 62,7 K RON 76,7 K RON 53,1 K RON ▼ 30,7%
Datorii totale 240,2 K RON 159,3 K RON 125,4 K RON 36,1 K RON 11,8 K RON 61,2 K RON 68,8 K RON ▲ 12,3%
Lichiditate curentă 0,09 0,11 0,52 1,25 5,86 1,38 1,20 ▼ 12,7%
Marjă netă (%) -106,62 94,93 48,52 39,98 30,12 20,20 11,30 ▼ 44,1%
Scor bonitate 19 55 55 72 87 85 65 ▼ 23,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (19,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 240,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate