Publicitate

MICROSEBY SRL

CUI: 28952567 J2011000874041 SRL Bacău, Municipiul Moineşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28952567
Cod înmatriculare J2011000874041
EUID ROONRC.J2011000874041
Data înmatriculării 2011-08-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani

Adresă

România, Bacău, Municipiul Moineşti, Str. MIHAIL EMINESCU, 126, 605400

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Municipiul Moineşti
Sector: 0
Stradă: Str. MIHAIL EMINESCU
Număr: 126
Cod poștal: 605400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 87.398 RON 87.403 RON 84.820 RON 1.373 RON 2.583 RON 21.524 RON 0 RON 21.524 RON −38.168 RON 59.692 RON 19.050 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 6.750 RON 6.751 RON 11.923 RON −5.172 RON −5.172 RON 62.476 RON 0 RON 62.476 RON −44.713 RON 107.189 RON 10.813 RON 40.290 RON 0 RON 0 RON 0
2025 37.545 RON 37.545 RON 34.377 RON 2.113 RON 3.168 RON 86.266 RON 0 RON 86.266 RON 803 RON 85.463 RON 38.000 RON 39.740 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

ZAHARIA NICOLAE
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului
ZAHARIA ELENA
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (26)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 54 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 99.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
37,5 K RON
Rezultat Net 2025
2,1 K RON
Total Active 2025
86,3 K RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 87,4 K RON 6,8 K RON 37,5 K RON
Venituri totale 87,4 K RON 6,8 K RON 37,5 K RON
Cheltuieli totale 84,8 K RON 11,9 K RON 34,4 K RON
Rezultat net 1,4 K RON −5,2 K RON 2,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −6,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,01 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,56 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,01 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante86,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri38,0 K RON
Creanțe39,7 K RON
Numerar8,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,99
Durata stocaj (zile) 369
Rotație creanțe (ori/an) 0,94
Durata încasare (zile) 386

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,4%
Marjă netă
5,6%
ROA
2,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 59,7 K RON 21,5 K RON 277,3%
2024 107,2 K RON 62,5 K RON 171,6%
2025 85,5 K RON 86,3 K RON 99,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 87,4 K RON 6,8 K RON 37,5 K RON ▲ 456,2%
Rezultat net 1,4 K RON −5,2 K RON 2,1 K RON ▲ 140,9%
Total active 21,5 K RON 62,5 K RON 86,3 K RON ▲ 38,1%
Capitaluri proprii −38,2 K RON −44,7 K RON 803 RON ▲ 101,8%
Datorii totale 59,7 K RON 107,2 K RON 85,5 K RON ▼ 20,3%
Lichiditate curentă 0,36 0,58 1,01 ▲ 73,2%
Marjă netă (%) 1,57 -76,62 5,63 ▲ 107,3%
Scor bonitate 32 24 68 ▲ 183,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Grad de îndatorare de 99.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate