Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EXPRES MATTY SPEDITION SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Câmpulung, Str. ION ŢICĂLOIU, 50, P39, A, 4, 16, 115100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.293.154 RON | 2.487.176 RON | 2.297.658 RON | 169.478 RON | 189.518 RON | 1.375.256 RON | 617.660 RON | 757.596 RON | 698.715 RON | 676.541 RON | 40.294 RON | 517.503 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 2.960.544 RON | 3.300.124 RON | 3.004.056 RON | 262.163 RON | 296.068 RON | 1.383.346 RON | 350.261 RON | 1.033.085 RON | 955.334 RON | 382.694 RON | 30.903 RON | 709.959 RON | 45.318 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 3.041.353 RON | 3.127.387 RON | 3.120.057 RON | 5.919 RON | 7.330 RON | 1.700.993 RON | 653.293 RON | 1.047.700 RON | 937.253 RON | 763.740 RON | 67.311 RON | 814.982 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,29 M RON | 2,96 M RON | 3,04 M RON |
| Venituri totale | 2,49 M RON | 3,30 M RON | 3,13 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,30 M RON | 3,00 M RON | 3,12 M RON |
| Rezultat net | 169,5 K RON | 262,2 K RON | 5,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,51 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,37 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,28 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,22 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,23 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 45,18 |
| Durata stocaj (zile) | 8 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,73 |
| Durata încasare (zile) | 98 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 676,5 K RON | 1,38 M RON | 49,2% |
| 2024 | 382,7 K RON | 1,38 M RON | 27,7% |
| 2025 | 763,7 K RON | 1,70 M RON | 44,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,29 M RON | 2,96 M RON | 3,04 M RON | ▲ 2,7% |
| Rezultat net | 169,5 K RON | 262,2 K RON | 5,9 K RON | ▼ 97,7% |
| Total active | 1,38 M RON | 1,38 M RON | 1,70 M RON | ▲ 23,0% |
| Capitaluri proprii | 698,7 K RON | 955,3 K RON | 937,3 K RON | ▼ 1,9% |
| Datorii totale | 676,5 K RON | 382,7 K RON | 763,7 K RON | ▲ 99,6% |
| Lichiditate curentă | 1,12 | 2,70 | 1,37 | ▼ 49,2% |
| Marjă netă (%) | 7,39 | 8,86 | 0,19 | ▼ 97,9% |
| Scor bonitate | 72 | 95 | 60 | ▼ 36,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,51 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.