Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
REGAT TAXI SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, POPA ŞAPCĂ, 8, B5, B, 2, 29, 106400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.354.763 RON | 1.354.764 RON | 1.107.414 RON | 233.779 RON | 247.350 RON | 1.771.457 RON | 1.045.236 RON | 726.221 RON | 1.013.902 RON | 757.676 RON | 620.078 RON | 55.227 RON | 0 RON | 121 RON | 1 |
| 2020 | 1.856.997 RON | 1.856.997 RON | 1.431.333 RON | 407.038 RON | 425.664 RON | 2.228.776 RON | 1.144.431 RON | 1.084.345 RON | 1.822.251 RON | 406.525 RON | 878.028 RON | 169.660 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 2.183.087 RON | 2.183.087 RON | 1.703.613 RON | 457.629 RON | 479.474 RON | 2.576.059 RON | 1.208.608 RON | 1.367.451 RON | 1.653.709 RON | 922.350 RON | 1.213.698 RON | 87.537 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 2.352.486 RON | 2.352.486 RON | 1.904.194 RON | 428.243 RON | 448.292 RON | 3.494.849 RON | 1.711.336 RON | 1.783.513 RON | 2.081.517 RON | 1.413.332 RON | 1.584.101 RON | 33.896 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 2.761.004 RON | 3.140.414 RON | 2.247.226 RON | 860.491 RON | 893.188 RON | 3.986.344 RON | 1.613.726 RON | 2.372.618 RON | 3.417.009 RON | 569.335 RON | 2.140.154 RON | 71.187 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 3.326.757 RON | 3.326.823 RON | 2.949.922 RON | 317.727 RON | 376.901 RON | 5.372.946 RON | 2.590.263 RON | 2.782.683 RON | 3.782.469 RON | 1.581.838 RON | 2.321.540 RON | 357.733 RON | 8.639 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 3.167.062 RON | 3.421.627 RON | 2.937.472 RON | 413.959 RON | 484.155 RON | 5.664.885 RON | 3.097.463 RON | 2.567.422 RON | 4.579.950 RON | 1.041.044 RON | 2.139.770 RON | 205.158 RON | 43.891 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Top format din 486 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,35 M RON | 1,86 M RON | 2,18 M RON | 2,35 M RON | 2,76 M RON | 3,33 M RON | 3,17 M RON |
| Venituri totale | 1,35 M RON | 1,86 M RON | 2,18 M RON | 2,35 M RON | 3,14 M RON | 3,33 M RON | 3,42 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,11 M RON | 1,43 M RON | 1,70 M RON | 1,90 M RON | 2,25 M RON | 2,95 M RON | 2,94 M RON |
| Rezultat net | 233,8 K RON | 407,0 K RON | 457,6 K RON | 428,2 K RON | 860,5 K RON | 317,7 K RON | 414,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,71 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,47 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,41 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,21 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 5,44 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,48 |
| Durata stocaj (zile) | 247 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,44 |
| Durata încasare (zile) | 24 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 757,7 K RON | 1,77 M RON | 42,8% |
| 2020 | 406,5 K RON | 2,23 M RON | 18,2% |
| 2021 | 922,4 K RON | 2,58 M RON | 35,8% |
| 2022 | 1,41 M RON | 3,49 M RON | 40,4% |
| 2023 | 569,3 K RON | 3,99 M RON | 14,3% |
| 2024 | 1,58 M RON | 5,37 M RON | 29,4% |
| 2025 | 1,04 M RON | 5,66 M RON | 18,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,35 M RON | 1,86 M RON | 2,18 M RON | 2,35 M RON | 2,76 M RON | 3,33 M RON | 3,17 M RON | ▼ 4,8% |
| Rezultat net | 233,8 K RON | 407,0 K RON | 457,6 K RON | 428,2 K RON | 860,5 K RON | 317,7 K RON | 414,0 K RON | ▲ 30,3% |
| Total active | 1,77 M RON | 2,23 M RON | 2,58 M RON | 3,49 M RON | 3,99 M RON | 5,37 M RON | 5,66 M RON | ▲ 5,4% |
| Capitaluri proprii | 1,01 M RON | 1,82 M RON | 1,65 M RON | 2,08 M RON | 3,42 M RON | 3,78 M RON | 4,58 M RON | ▲ 21,1% |
| Datorii totale | 757,7 K RON | 406,5 K RON | 922,4 K RON | 1,41 M RON | 569,3 K RON | 1,58 M RON | 1,04 M RON | ▼ 34,2% |
| Lichiditate curentă | 0,96 | 2,67 | 1,48 | 1,26 | 4,17 | 1,76 | 2,47 | ▲ 40,2% |
| Marjă netă (%) | 17,26 | 21,92 | 20,96 | 18,20 | 31,17 | 9,55 | 13,07 | ▲ 36,9% |
| Scor bonitate | 70 | 100 | 85 | 77 | 100 | 77 | 95 | ▲ 23,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (414,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,71 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.