Publicitate

ELECTRICWARE SRL

CUI: 28904462 J2011001932126 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28904462
Cod înmatriculare J2011001932126
EUID ROONRC.J2011001932126
Data înmatriculării 2011-07-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Tisa, 22A

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: Tisa
Număr: 22A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 150.047 RON 166.821 RON 227.308 RON −62.894 RON −60.487 RON 50.334 RON 33.041 RON 17.293 RON −59.331 RON 109.665 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2020 44.643 RON 78.469 RON 58.604 RON 17.617 RON 19.865 RON 74.976 RON 33.586 RON 41.390 RON −41.714 RON 116.690 RON 0 RON 23.954 RON 0 RON 0 RON 0
2021 50.135 RON 91.450 RON 78.142 RON 10.564 RON 13.308 RON 85.501 RON 2.753 RON 82.748 RON −31.150 RON 116.651 RON 0 RON 65.082 RON 0 RON 0 RON 0
2022 21.300 RON 52.304 RON 20.686 RON 30.087 RON 31.618 RON 116.232 RON 0 RON 116.232 RON −1.062 RON 117.294 RON 0 RON 98.129 RON 0 RON 0 RON 1
2023 243.700 RON 243.700 RON 142.771 RON 98.614 RON 100.929 RON 220.337 RON 3.333 RON 217.004 RON 97.552 RON 122.785 RON 0 RON 148.523 RON 0 RON 0 RON 1
2024 265.055 RON 265.740 RON 262.502 RON 900 RON 3.238 RON 120.263 RON 2.417 RON 117.846 RON 68.451 RON 51.812 RON 1.262 RON 85.248 RON 0 RON 0 RON 2
2025 298.600 RON 306.094 RON 275.178 RON 27.917 RON 30.916 RON 163.980 RON 1.417 RON 162.563 RON 33.317 RON 130.663 RON 700 RON 127.204 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

RUSU RAUL BOGDAN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 695 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
298,6 K RON
Rezultat Net 2025
27,9 K RON
Total Active 2025
164,0 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 150,0 K RON 44,6 K RON 50,1 K RON 21,3 K RON 243,7 K RON 265,1 K RON 298,6 K RON
Venituri totale 166,8 K RON 78,5 K RON 91,5 K RON 52,3 K RON 243,7 K RON 265,7 K RON 306,1 K RON
Cheltuieli totale 227,3 K RON 58,6 K RON 78,1 K RON 20,7 K RON 142,8 K RON 262,5 K RON 275,2 K RON
Rezultat net −62,9 K RON 17,6 K RON 10,6 K RON 30,1 K RON 98,6 K RON 900 RON 27,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 307,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,24 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,24 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,27 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,26 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,4 K RON (0.9%)
Active circulante162,6 K RON (99.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri700 RON
Creanțe127,2 K RON
Numerar34,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 426,57
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 2,35
Durata încasare (zile) 156

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,4%
Marjă netă
9,4%
ROA
17,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 109,7 K RON 50,3 K RON 217,9%
2020 116,7 K RON 75,0 K RON 155,6%
2021 116,7 K RON 85,5 K RON 136,4%
2022 117,3 K RON 116,2 K RON 100,9%
2023 122,8 K RON 220,3 K RON 55,7%
2024 51,8 K RON 120,3 K RON 43,1%
2025 130,7 K RON 164,0 K RON 79,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 150,0 K RON 44,6 K RON 50,1 K RON 21,3 K RON 243,7 K RON 265,1 K RON 298,6 K RON ▲ 12,7%
Rezultat net −62,9 K RON 17,6 K RON 10,6 K RON 30,1 K RON 98,6 K RON 900 RON 27,9 K RON ▲ 3.001,9%
Total active 50,3 K RON 75,0 K RON 85,5 K RON 116,2 K RON 220,3 K RON 120,3 K RON 164,0 K RON ▲ 36,4%
Capitaluri proprii −59,3 K RON −41,7 K RON −31,2 K RON −1,1 K RON 97,6 K RON 68,5 K RON 33,3 K RON ▼ 51,3%
Datorii totale 109,7 K RON 116,7 K RON 116,7 K RON 117,3 K RON 122,8 K RON 51,8 K RON 130,7 K RON ▲ 152,2%
Lichiditate curentă 0,16 0,35 0,71 0,99 1,77 2,27 1,24 ▼ 45,3%
Marjă netă (%) -41,92 39,46 21,07 141,25 40,47 0,34 9,35 ▲ 2.650,0%
Scor bonitate 19 50 55 55 90 85 70 ▼ 17,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (27,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 307,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate