Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BIO INVEST MCG SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Aleea BARAJUL ROVINARI, 3, Y13, 2, 24, 0, 3, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 206.845 RON | 206.845 RON | 115.973 RON | 84.666 RON | 90.872 RON | 91.926 RON | 20.000 RON | 71.926 RON | 84.906 RON | 7.020 RON | 0 RON | 31.939 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 294.185 RON | 294.185 RON | 59.782 RON | 225.951 RON | 234.403 RON | 290.431 RON | 20.055 RON | 270.376 RON | 226.191 RON | 64.240 RON | 0 RON | 181.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 486.954 RON | 486.954 RON | 175.836 RON | 296.802 RON | 311.118 RON | 326.366 RON | 20.000 RON | 306.366 RON | 297.042 RON | 29.324 RON | 0 RON | 160.327 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 421.042 RON | 421.042 RON | 231.123 RON | 177.540 RON | 189.919 RON | 579.458 RON | 559.719 RON | 19.739 RON | 177.780 RON | 401.678 RON | 0 RON | 19.140 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 263.078 RON | 263.079 RON | 96.935 RON | 142.165 RON | 166.144 RON | 811.777 RON | 796.410 RON | 15.367 RON | 319.945 RON | 492.771 RON | 0 RON | 14.009 RON | 0 RON | 939 RON | 1 |
| 2024 | 378.044 RON | 378.056 RON | 100.397 RON | 237.451 RON | 277.659 RON | 1.261.574 RON | 808.878 RON | 452.696 RON | 557.396 RON | 704.178 RON | 0 RON | 451.747 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 299.602 RON | 303.523 RON | 195.411 RON | 91.942 RON | 108.112 RON | 1.770.771 RON | 783.057 RON | 987.714 RON | 649.339 RON | 1.112.426 RON | 569.250 RON | 132.811 RON | 9.006 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (44)
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 5,265 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.89) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 206,8 K RON | 294,2 K RON | 487,0 K RON | 421,0 K RON | 263,1 K RON | 378,0 K RON | 299,6 K RON |
| Venituri totale | 206,8 K RON | 294,2 K RON | 487,0 K RON | 421,0 K RON | 263,1 K RON | 378,1 K RON | 303,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 116,0 K RON | 59,8 K RON | 175,8 K RON | 231,1 K RON | 96,9 K RON | 100,4 K RON | 195,4 K RON |
| Rezultat net | 84,7 K RON | 226,0 K RON | 296,8 K RON | 177,5 K RON | 142,2 K RON | 237,5 K RON | 91,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 367,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,89 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,38 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,26 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,53 |
| Durata stocaj (zile) | 694 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,26 |
| Durata încasare (zile) | 162 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,0 K RON | 91,9 K RON | 7,6% |
| 2020 | 64,2 K RON | 290,4 K RON | 22,1% |
| 2021 | 29,3 K RON | 326,4 K RON | 9,0% |
| 2022 | 401,7 K RON | 579,5 K RON | 69,3% |
| 2023 | 492,8 K RON | 811,8 K RON | 60,7% |
| 2024 | 704,2 K RON | 1,26 M RON | 55,8% |
| 2025 | 1,11 M RON | 1,77 M RON | 62,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 206,8 K RON | 294,2 K RON | 487,0 K RON | 421,0 K RON | 263,1 K RON | 378,0 K RON | 299,6 K RON | ▼ 20,7% |
| Rezultat net | 84,7 K RON | 226,0 K RON | 296,8 K RON | 177,5 K RON | 142,2 K RON | 237,5 K RON | 91,9 K RON | ▼ 61,3% |
| Total active | 91,9 K RON | 290,4 K RON | 326,4 K RON | 579,5 K RON | 811,8 K RON | 1,26 M RON | 1,77 M RON | ▲ 40,4% |
| Capitaluri proprii | 84,9 K RON | 226,2 K RON | 297,0 K RON | 177,8 K RON | 319,9 K RON | 557,4 K RON | 649,3 K RON | ▲ 16,5% |
| Datorii totale | 7,0 K RON | 64,2 K RON | 29,3 K RON | 401,7 K RON | 492,8 K RON | 704,2 K RON | 1,11 M RON | ▲ 58,0% |
| Lichiditate curentă | 10,25 | 4,21 | 10,45 | 0,05 | 0,03 | 0,64 | 0,89 | ▲ 38,1% |
| Marjă netă (%) | 40,93 | 76,81 | 60,95 | 42,17 | 54,04 | 62,81 | 30,69 | ▼ 51,1% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | 53 | 53 | 78 | 65 | ▼ 16,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (91,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 367,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.