Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AZA EVENTS CEREMONY SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Str. TUFĂNELELOR, 8, P28, 1, 1, 0, 6, parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.354.306 RON | 1.364.717 RON | 814.338 RON | 536.733 RON | 550.379 RON | 914.463 RON | 226.794 RON | 687.669 RON | 751.707 RON | 162.756 RON | 0 RON | 81.339 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 51.011 RON | 51.011 RON | 157.974 RON | −108.392 RON | −106.963 RON | 799.197 RON | 163.572 RON | 635.625 RON | 643.316 RON | 155.881 RON | 0 RON | 88.517 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 165.645 RON | 165.645 RON | 112.795 RON | 51.183 RON | 52.850 RON | 440.951 RON | 114.907 RON | 326.044 RON | 314.499 RON | 126.500 RON | 0 RON | 269.354 RON | 0 RON | 48 RON | 1 |
| 2022 | 279.048 RON | 279.048 RON | 156.761 RON | 119.552 RON | 122.287 RON | 276.725 RON | 136.893 RON | 139.832 RON | 120.752 RON | 155.973 RON | 0 RON | 115.649 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 351.792 RON | 355.292 RON | 139.721 RON | 212.443 RON | 215.571 RON | 387.599 RON | 91.087 RON | 296.512 RON | 213.643 RON | 173.985 RON | 0 RON | 199.778 RON | 0 RON | 29 RON | 1 |
| 2024 | 276.089 RON | 293.990 RON | 115.722 RON | 175.387 RON | 178.268 RON | 325.652 RON | 82.276 RON | 243.376 RON | 176.587 RON | 124.178 RON | 0 RON | 159.477 RON | 24.887 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 302.241 RON | 306.793 RON | 120.262 RON | 182.069 RON | 186.531 RON | 403.667 RON | 134.364 RON | 269.303 RON | 183.269 RON | 194.988 RON | 0 RON | 221.682 RON | 25.449 RON | 39 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Top format din 1,101 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,35 M RON | 51,0 K RON | 165,6 K RON | 279,0 K RON | 351,8 K RON | 276,1 K RON | 302,2 K RON |
| Venituri totale | 1,36 M RON | 51,0 K RON | 165,6 K RON | 279,0 K RON | 355,3 K RON | 294,0 K RON | 306,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 814,3 K RON | 158,0 K RON | 112,8 K RON | 156,8 K RON | 139,7 K RON | 115,7 K RON | 120,3 K RON |
| Rezultat net | 536,7 K RON | −108,4 K RON | 51,2 K RON | 119,6 K RON | 212,4 K RON | 175,4 K RON | 182,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 37,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,38 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,07 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,36 |
| Durata încasare (zile) | 268 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 162,8 K RON | 914,5 K RON | 17,8% |
| 2020 | 155,9 K RON | 799,2 K RON | 19,5% |
| 2021 | 126,5 K RON | 441,0 K RON | 28,7% |
| 2022 | 156,0 K RON | 276,7 K RON | 56,4% |
| 2023 | 174,0 K RON | 387,6 K RON | 44,9% |
| 2024 | 124,2 K RON | 325,7 K RON | 38,1% |
| 2025 | 195,0 K RON | 403,7 K RON | 48,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,35 M RON | 51,0 K RON | 165,6 K RON | 279,0 K RON | 351,8 K RON | 276,1 K RON | 302,2 K RON | ▲ 9,5% |
| Rezultat net | 536,7 K RON | −108,4 K RON | 51,2 K RON | 119,6 K RON | 212,4 K RON | 175,4 K RON | 182,1 K RON | ▲ 3,8% |
| Total active | 914,5 K RON | 799,2 K RON | 441,0 K RON | 276,7 K RON | 387,6 K RON | 325,7 K RON | 403,7 K RON | ▲ 24,0% |
| Capitaluri proprii | 751,7 K RON | 643,3 K RON | 314,5 K RON | 120,8 K RON | 213,6 K RON | 176,6 K RON | 183,3 K RON | ▲ 3,8% |
| Datorii totale | 162,8 K RON | 155,9 K RON | 126,5 K RON | 156,0 K RON | 174,0 K RON | 124,2 K RON | 195,0 K RON | ▲ 57,0% |
| Lichiditate curentă | 4,23 | 4,08 | 2,58 | 0,90 | 1,70 | 1,96 | 1,38 | ▼ 29,5% |
| Marjă netă (%) | 39,63 | -212,49 | 30,90 | 42,84 | 60,39 | 63,53 | 60,24 | ▼ 5,2% |
| Scor bonitate | 87 | 57 | 95 | 73 | 95 | 82 | 80 | ▼ 2,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (182,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.