Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ARA IONY INSTAL SRL
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Sat Râu de Mori, Comuna Râu de Mori, RÎU DE MORI, 40A
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 100.006 RON | 100.006 RON | 66.635 RON | 30.371 RON | 33.371 RON | 35.705 RON | 0 RON | 35.705 RON | 34.943 RON | 762 RON | 0 RON | 21.300 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 102.049 RON | 102.049 RON | 132.149 RON | −31.923 RON | −30.100 RON | 5.870 RON | 0 RON | 5.870 RON | 3.020 RON | 2.850 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 206.106 RON | 226.358 RON | 224.010 RON | 287 RON | 2.348 RON | 8.920 RON | 0 RON | 8.920 RON | 3.307 RON | 5.613 RON | 0 RON | 2.016 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 193.636 RON | 193.636 RON | 151.705 RON | 37.340 RON | 41.931 RON | 67.014 RON | 0 RON | 67.014 RON | 40.647 RON | 26.367 RON | 23.150 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 120.666 RON | 147.669 RON | 137.532 RON | 8.930 RON | 10.137 RON | 53.240 RON | 0 RON | 53.240 RON | 49.577 RON | 3.663 RON | 37.874 RON | 6.862 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 216.793 RON | 216.793 RON | 208.761 RON | 5.864 RON | 8.032 RON | 59.909 RON | 0 RON | 59.909 RON | 55.442 RON | 4.467 RON | 30.515 RON | 5.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 148.137 RON | 148.137 RON | 138.207 RON | 7.223 RON | 9.930 RON | 72.556 RON | 0 RON | 72.556 RON | 62.665 RON | 9.891 RON | 30.489 RON | 8.533 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5611 Restaurante
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 140 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 100,0 K RON | 102,0 K RON | 206,1 K RON | 193,6 K RON | 120,7 K RON | 216,8 K RON | 148,1 K RON |
| Venituri totale | 100,0 K RON | 102,0 K RON | 226,4 K RON | 193,6 K RON | 147,7 K RON | 216,8 K RON | 148,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 66,6 K RON | 132,1 K RON | 224,0 K RON | 151,7 K RON | 137,5 K RON | 208,8 K RON | 138,2 K RON |
| Rezultat net | 30,4 K RON | −31,9 K RON | 287 RON | 37,3 K RON | 8,9 K RON | 5,9 K RON | 7,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 196,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,34 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,25 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,39 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,34 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,86 |
| Durata stocaj (zile) | 75 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 17,36 |
| Durata încasare (zile) | 21 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 762 RON | 35,7 K RON | 2,1% |
| 2020 | 2,9 K RON | 5,9 K RON | 48,6% |
| 2021 | 5,6 K RON | 8,9 K RON | 62,9% |
| 2022 | 26,4 K RON | 67,0 K RON | 39,4% |
| 2023 | 3,7 K RON | 53,2 K RON | 6,9% |
| 2024 | 4,5 K RON | 59,9 K RON | 7,5% |
| 2025 | 9,9 K RON | 72,6 K RON | 13,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 100,0 K RON | 102,0 K RON | 206,1 K RON | 193,6 K RON | 120,7 K RON | 216,8 K RON | 148,1 K RON | ▼ 31,7% |
| Rezultat net | 30,4 K RON | −31,9 K RON | 287 RON | 37,3 K RON | 8,9 K RON | 5,9 K RON | 7,2 K RON | ▲ 23,2% |
| Total active | 35,7 K RON | 5,9 K RON | 8,9 K RON | 67,0 K RON | 53,2 K RON | 59,9 K RON | 72,6 K RON | ▲ 21,1% |
| Capitaluri proprii | 34,9 K RON | 3,0 K RON | 3,3 K RON | 40,6 K RON | 49,6 K RON | 55,4 K RON | 62,7 K RON | ▲ 13,0% |
| Datorii totale | 762 RON | 2,9 K RON | 5,6 K RON | 26,4 K RON | 3,7 K RON | 4,5 K RON | 9,9 K RON | ▲ 121,4% |
| Lichiditate curentă | 46,86 | 2,06 | 1,59 | 2,54 | 14,53 | 13,41 | 7,34 | ▼ 45,3% |
| Marjă netă (%) | 30,37 | -31,28 | 0,14 | 19,28 | 7,40 | 2,70 | 4,88 | ▲ 80,7% |
| Scor bonitate | 87 | 57 | 75 | 95 | 82 | 77 | 77 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 196,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.