Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ALBERTO GOLD CONSTRUCT SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, Str. LUNTRAŞULUI, 6, 0
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 86.610 RON | 86.610 RON | 116.573 RON | −30.829 RON | −29.963 RON | 47.036 RON | 0 RON | 47.036 RON | 44.787 RON | 2.249 RON | 2.039 RON | 16.130 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 95.883 RON | 104.238 RON | 84.271 RON | 19.008 RON | 19.967 RON | 72.629 RON | 0 RON | 72.629 RON | 63.795 RON | 8.834 RON | 0 RON | 34.815 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 199.369 RON | 199.648 RON | 128.050 RON | 69.602 RON | 71.598 RON | 127.819 RON | 4.118 RON | 123.701 RON | 122.871 RON | 4.948 RON | 177 RON | 22.797 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 216.660 RON | 220.867 RON | 177.087 RON | 41.623 RON | 43.780 RON | 74.045 RON | 6.273 RON | 67.772 RON | 53.951 RON | 20.094 RON | 0 RON | 32.742 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 256.472 RON | 256.472 RON | 232.538 RON | 21.382 RON | 23.934 RON | 61.377 RON | 4.391 RON | 56.986 RON | 57.367 RON | 4.010 RON | 0 RON | 38.773 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 264.664 RON | 265.634 RON | 247.187 RON | 15.826 RON | 18.447 RON | 72.310 RON | 2.335 RON | 69.975 RON | 53.694 RON | 18.616 RON | 0 RON | 28.230 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 302.780 RON | 302.780 RON | 244.847 RON | 54.913 RON | 57.933 RON | 187.189 RON | 123.353 RON | 63.836 RON | 91.649 RON | 95.540 RON | 0 RON | 37.461 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 507 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.67) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 86,6 K RON | 95,9 K RON | 199,4 K RON | 216,7 K RON | 256,5 K RON | 264,7 K RON | 302,8 K RON |
| Venituri totale | 86,6 K RON | 104,2 K RON | 199,6 K RON | 220,9 K RON | 256,5 K RON | 265,6 K RON | 302,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 116,6 K RON | 84,3 K RON | 128,1 K RON | 177,1 K RON | 232,5 K RON | 247,2 K RON | 244,8 K RON |
| Rezultat net | −30,8 K RON | 19,0 K RON | 69,6 K RON | 41,6 K RON | 21,4 K RON | 15,8 K RON | 54,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 352,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,67 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,67 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,28 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,08 |
| Durata încasare (zile) | 45 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,2 K RON | 47,0 K RON | 4,8% |
| 2020 | 8,8 K RON | 72,6 K RON | 12,2% |
| 2021 | 4,9 K RON | 127,8 K RON | 3,9% |
| 2022 | 20,1 K RON | 74,0 K RON | 27,1% |
| 2023 | 4,0 K RON | 61,4 K RON | 6,5% |
| 2024 | 18,6 K RON | 72,3 K RON | 25,7% |
| 2025 | 95,5 K RON | 187,2 K RON | 51,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 86,6 K RON | 95,9 K RON | 199,4 K RON | 216,7 K RON | 256,5 K RON | 264,7 K RON | 302,8 K RON | ▲ 14,4% |
| Rezultat net | −30,8 K RON | 19,0 K RON | 69,6 K RON | 41,6 K RON | 21,4 K RON | 15,8 K RON | 54,9 K RON | ▲ 247,0% |
| Total active | 47,0 K RON | 72,6 K RON | 127,8 K RON | 74,0 K RON | 61,4 K RON | 72,3 K RON | 187,2 K RON | ▲ 158,9% |
| Capitaluri proprii | 44,8 K RON | 63,8 K RON | 122,9 K RON | 54,0 K RON | 57,4 K RON | 53,7 K RON | 91,6 K RON | ▲ 70,7% |
| Datorii totale | 2,2 K RON | 8,8 K RON | 4,9 K RON | 20,1 K RON | 4,0 K RON | 18,6 K RON | 95,5 K RON | ▲ 413,2% |
| Lichiditate curentă | 20,91 | 8,22 | 25,00 | 3,37 | 14,21 | 3,76 | 0,67 | ▼ 82,2% |
| Marjă netă (%) | -35,60 | 19,82 | 34,91 | 19,21 | 8,34 | 5,98 | 18,14 | ▲ 203,3% |
| Scor bonitate | 64 | 95 | 100 | 87 | 90 | 82 | 73 | ▼ 11,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (54,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 352,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.