Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WATERLAND OFFICE SRL
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, CLOŞCA, 1A, PS13C, PARTER, CARTIER TIGLINA 1, SPATIU COMERCIAL UNITATEA 193
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 737.431 RON | 739.740 RON | 382.065 RON | 350.997 RON | 357.675 RON | 1.228.719 RON | 942.581 RON | 286.138 RON | 1.021.998 RON | 206.721 RON | 2.984 RON | 12.620 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 210.070 RON | 256.442 RON | 237.235 RON | 12.122 RON | 19.207 RON | 1.200.506 RON | 823.530 RON | 376.976 RON | 1.014.120 RON | 186.386 RON | 2.984 RON | 13.477 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 381.868 RON | 4.283.974 RON | 1.305.364 RON | 2.945.102 RON | 2.978.610 RON | 9.061.055 RON | 6.379.886 RON | 2.681.169 RON | 3.389.013 RON | 5.672.042 RON | 6.754 RON | 1.701.895 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 582.313 RON | 3.592.198 RON | 835.571 RON | 2.727.922 RON | 2.756.627 RON | 5.253.613 RON | 5.188.753 RON | 64.860 RON | 5.093.092 RON | 160.521 RON | 2.984 RON | 18.546 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 690.311 RON | 719.456 RON | 523.942 RON | 190.788 RON | 195.514 RON | 5.102.553 RON | 4.946.610 RON | 155.943 RON | 4.949.872 RON | 152.681 RON | 1.924 RON | 41.750 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 693.825 RON | 700.718 RON | 382.535 RON | 301.685 RON | 318.183 RON | 5.216.275 RON | 5.143.252 RON | 73.023 RON | 4.991.518 RON | 224.757 RON | 0 RON | 35.363 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 514.496 RON | 514.627 RON | 473.419 RON | 30.377 RON | 41.208 RON | 4.998.379 RON | 4.952.824 RON | 45.555 RON | 4.816.091 RON | 182.288 RON | 0 RON | 51.373 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 293 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.25) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 737,4 K RON | 210,1 K RON | 381,9 K RON | 582,3 K RON | 690,3 K RON | 693,8 K RON | 514,5 K RON |
| Venituri totale | 739,7 K RON | 256,4 K RON | 4,28 M RON | 3,59 M RON | 719,5 K RON | 700,7 K RON | 514,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 382,1 K RON | 237,2 K RON | 1,31 M RON | 835,6 K RON | 523,9 K RON | 382,5 K RON | 473,4 K RON |
| Rezultat net | 351,0 K RON | 12,1 K RON | 2,95 M RON | 2,73 M RON | 190,8 K RON | 301,7 K RON | 30,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 631,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,25 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,25 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | -0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 27,42 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,01 |
| Durata încasare (zile) | 36 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 206,7 K RON | 1,23 M RON | 16,8% |
| 2020 | 186,4 K RON | 1,20 M RON | 15,5% |
| 2021 | 5,67 M RON | 9,06 M RON | 62,6% |
| 2022 | 160,5 K RON | 5,25 M RON | 3,1% |
| 2023 | 152,7 K RON | 5,10 M RON | 3,0% |
| 2024 | 224,8 K RON | 5,22 M RON | 4,3% |
| 2025 | 182,3 K RON | 5,00 M RON | 3,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 737,4 K RON | 210,1 K RON | 381,9 K RON | 582,3 K RON | 690,3 K RON | 693,8 K RON | 514,5 K RON | ▼ 25,8% |
| Rezultat net | 351,0 K RON | 12,1 K RON | 2,95 M RON | 2,73 M RON | 190,8 K RON | 301,7 K RON | 30,4 K RON | ▼ 89,9% |
| Total active | 1,23 M RON | 1,20 M RON | 9,06 M RON | 5,25 M RON | 5,10 M RON | 5,22 M RON | 5,00 M RON | ▼ 4,2% |
| Capitaluri proprii | 1,02 M RON | 1,01 M RON | 3,39 M RON | 5,09 M RON | 4,95 M RON | 4,99 M RON | 4,82 M RON | ▼ 3,5% |
| Datorii totale | 206,7 K RON | 186,4 K RON | 5,67 M RON | 160,5 K RON | 152,7 K RON | 224,8 K RON | 182,3 K RON | ▼ 18,9% |
| Lichiditate curentă | 1,38 | 2,02 | 0,47 | 0,40 | 1,02 | 0,32 | 0,25 | ▼ 23,1% |
| Marjă netă (%) | 47,60 | 5,77 | 771,24 | 468,46 | 27,64 | 43,48 | 5,90 | ▼ 86,4% |
| Scor bonitate | 77 | 82 | 68 | 65 | 85 | 65 | 53 | ▼ 18,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (30,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 631,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.