Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ENA DIGITAL LINE DESIGNER S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Suceava, Municipiul Suceava, GENERAL IACOB ZADIK, 3, 76, B, 14, 720112
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 238.237 RON | 238.237 RON | 162.047 RON | 73.843 RON | 76.190 RON | 114.000 RON | 1.619 RON | 112.381 RON | 78.925 RON | 35.075 RON | 0 RON | 79.454 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 265.721 RON | 265.721 RON | 190.503 RON | 72.500 RON | 75.218 RON | 97.037 RON | 3.527 RON | 93.510 RON | 72.741 RON | 24.296 RON | 2.471 RON | 57.746 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 262.287 RON | 262.287 RON | 183.463 RON | 76.516 RON | 78.824 RON | 134.948 RON | 2.585 RON | 132.363 RON | 97.756 RON | 37.581 RON | 0 RON | 118.804 RON | 0 RON | 389 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 235 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 238,2 K RON | 265,7 K RON | 262,3 K RON |
| Venituri totale | 238,2 K RON | 265,7 K RON | 262,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 162,0 K RON | 190,5 K RON | 183,5 K RON |
| Rezultat net | 73,8 K RON | 72,5 K RON | 76,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 279,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,52 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,52 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,36 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,21 |
| Durata încasare (zile) | 165 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 35,1 K RON | 114,0 K RON | 30,8% |
| 2024 | 24,3 K RON | 97,0 K RON | 25,0% |
| 2025 | 37,6 K RON | 134,9 K RON | 27,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 238,2 K RON | 265,7 K RON | 262,3 K RON | ▼ 1,3% |
| Rezultat net | 73,8 K RON | 72,5 K RON | 76,5 K RON | ▲ 5,5% |
| Total active | 114,0 K RON | 97,0 K RON | 134,9 K RON | ▲ 39,1% |
| Capitaluri proprii | 78,9 K RON | 72,7 K RON | 97,8 K RON | ▲ 34,4% |
| Datorii totale | 35,1 K RON | 24,3 K RON | 37,6 K RON | ▲ 54,7% |
| Lichiditate curentă | 3,20 | 3,85 | 3,52 | ▼ 8,5% |
| Marjă netă (%) | 31,00 | 27,28 | 29,17 | ▲ 6,9% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (76,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.52), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 279,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.