Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PRIMAPHARM LIFE SCIENCE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Str. GHEORGHE ŢIŢEICA, 188C, 20305, 2, biroul nr.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.451.558 RON | 12.451.563 RON | 1.042.874 RON | 11.276.931 RON | 11.408.689 RON | 31.271.233 RON | 21.807.506 RON | 9.463.727 RON | 22.916.645 RON | 8.354.588 RON | 16.891 RON | 8.834.658 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 1.470.237 RON | 1.630.355 RON | 1.056.153 RON | 557.899 RON | 574.202 RON | 26.847.153 RON | 21.560.279 RON | 5.286.874 RON | 20.023.881 RON | 6.823.272 RON | 16.891 RON | 5.269.783 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 1.486.493 RON | 4.800.993 RON | 1.067.939 RON | 3.718.487 RON | 3.733.054 RON | 27.483.884 RON | 21.320.926 RON | 6.162.958 RON | 20.175.077 RON | 7.308.807 RON | 16.891 RON | 6.141.965 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 1.110.881 RON | 7.720.138 RON | 1.936.277 RON | 5.764.976 RON | 5.783.861 RON | 27.315.594 RON | 20.300.333 RON | 7.015.261 RON | 20.272.684 RON | 7.042.910 RON | 16.891 RON | 6.998.170 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 1.350.627 RON | 4.175.026 RON | 2.022.979 RON | 2.139.402 RON | 2.152.047 RON | 31.580.485 RON | 24.064.113 RON | 7.516.372 RON | 23.042.458 RON | 8.540.360 RON | 0 RON | 8.371.923 RON | 0 RON | 2.333 RON | 1 |
| 2024 | 404.249 RON | 6.313.499 RON | 1.227.749 RON | 5.085.750 RON | 5.085.750 RON | 31.372.138 RON | 23.736.812 RON | 7.635.326 RON | 22.254.124 RON | 9.118.014 RON | 0 RON | 8.514.573 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 134.767 RON | 4.347.327 RON | 945.944 RON | 3.401.383 RON | 3.401.383 RON | 29.148.801 RON | 23.416.452 RON | 5.732.349 RON | 19.511.234 RON | 9.642.237 RON | 0 RON | 6.596.616 RON | 0 RON | 4.670 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Top format din 856 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.59) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,45 M RON | 1,47 M RON | 1,49 M RON | 1,11 M RON | 1,35 M RON | 404,2 K RON | 134,8 K RON |
| Venituri totale | 12,45 M RON | 1,63 M RON | 4,80 M RON | 7,72 M RON | 4,18 M RON | 6,31 M RON | 4,35 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,04 M RON | 1,06 M RON | 1,07 M RON | 1,94 M RON | 2,02 M RON | 1,23 M RON | 945,9 K RON |
| Rezultat net | 11,28 M RON | 557,9 K RON | 3,72 M RON | 5,76 M RON | 2,14 M RON | 5,09 M RON | 3,40 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 170,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,59 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,59 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | -0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,02 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,02 |
| Durata încasare (zile) | 17.866 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 8,35 M RON | 31,27 M RON | 26,7% |
| 2020 | 6,82 M RON | 26,85 M RON | 25,4% |
| 2021 | 7,31 M RON | 27,48 M RON | 26,6% |
| 2022 | 7,04 M RON | 27,32 M RON | 25,8% |
| 2023 | 8,54 M RON | 31,58 M RON | 27,0% |
| 2024 | 9,12 M RON | 31,37 M RON | 29,1% |
| 2025 | 9,64 M RON | 29,15 M RON | 33,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,45 M RON | 1,47 M RON | 1,49 M RON | 1,11 M RON | 1,35 M RON | 404,2 K RON | 134,8 K RON | ▼ 66,7% |
| Rezultat net | 11,28 M RON | 557,9 K RON | 3,72 M RON | 5,76 M RON | 2,14 M RON | 5,09 M RON | 3,40 M RON | ▼ 33,1% |
| Total active | 31,27 M RON | 26,85 M RON | 27,48 M RON | 27,32 M RON | 31,58 M RON | 31,37 M RON | 29,15 M RON | ▼ 7,1% |
| Capitaluri proprii | 22,92 M RON | 20,02 M RON | 20,18 M RON | 20,27 M RON | 23,04 M RON | 22,25 M RON | 19,51 M RON | ▼ 12,3% |
| Datorii totale | 8,35 M RON | 6,82 M RON | 7,31 M RON | 7,04 M RON | 8,54 M RON | 9,12 M RON | 9,64 M RON | ▲ 5,7% |
| Lichiditate curentă | 1,13 | 0,77 | 0,84 | 1,00 | 0,88 | 0,84 | 0,59 | ▼ 29,0% |
| Marjă netă (%) | 776,88 | 37,95 | 250,15 | 518,96 | 158,40 | 1.258,07 | 2.523,90 | ▲ 100,6% |
| Scor bonitate | 77 | 63 | 78 | 78 | 70 | 70 | 63 | ▼ 10,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,40 M RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 170,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.