Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
THE BUSINESS PERFORMANCE ENHANCEMENT GROUP SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Voluntari, EROILOR, 118, C, 1, 2, 14, 77190
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 886.181 RON | 886.220 RON | 48.601 RON | 821.716 RON | 837.619 RON | 822.783 RON | 0 RON | 822.783 RON | 813.104 RON | 10.053 RON | 0 RON | 62.011 RON | 0 RON | 374 RON | 1 |
| 2020 | 32.873 RON | 32.874 RON | 29.011 RON | 3.547 RON | 3.863 RON | 656.318 RON | 6.536 RON | 649.782 RON | 648.231 RON | 8.424 RON | 0 RON | 82.285 RON | 0 RON | 337 RON | 1 |
| 2021 | 350.007 RON | 351.637 RON | 12.478 RON | 335.889 RON | 339.159 RON | 985.764 RON | 4.295 RON | 981.469 RON | 984.120 RON | 1.944 RON | 0 RON | 82.398 RON | 0 RON | 300 RON | 1 |
| 2022 | 248.359 RON | 248.359 RON | 32.594 RON | 208.839 RON | 215.765 RON | 423.065 RON | 2.054 RON | 421.011 RON | 244.859 RON | 45.859 RON | 9.393 RON | 237.867 RON | 132.927 RON | 580 RON | 1 |
| 2023 | 71.604 RON | 204.531 RON | 83.631 RON | 120.198 RON | 120.900 RON | 175.523 RON | 127.652 RON | 47.871 RON | 156.218 RON | 19.530 RON | 0 RON | 42.421 RON | 0 RON | 225 RON | 1 |
| 2024 | 41.047 RON | 41.047 RON | 89.944 RON | −49.285 RON | −48.897 RON | 128.711 RON | 89.356 RON | 39.355 RON | 106.933 RON | 21.965 RON | 0 RON | 30.708 RON | 0 RON | 187 RON | 1 |
| 2025 | 15.416 RON | 15.416 RON | 99.819 RON | −84.554 RON | −84.403 RON | 84.792 RON | 51.061 RON | 33.731 RON | 22.379 RON | 62.563 RON | 0 RON | 28.666 RON | 0 RON | 150 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 792 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.54) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−84.554 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 886,2 K RON | 32,9 K RON | 350,0 K RON | 248,4 K RON | 71,6 K RON | 41,0 K RON | 15,4 K RON |
| Venituri totale | 886,2 K RON | 32,9 K RON | 351,6 K RON | 248,4 K RON | 204,5 K RON | 41,0 K RON | 15,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 48,6 K RON | 29,0 K RON | 12,5 K RON | 32,6 K RON | 83,6 K RON | 89,9 K RON | 99,8 K RON |
| Rezultat net | 821,7 K RON | 3,5 K RON | 335,9 K RON | 208,8 K RON | 120,2 K RON | −49,3 K RON | −84,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −175,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,54 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,54 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,36 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,54 |
| Durata încasare (zile) | 679 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 10,1 K RON | 822,8 K RON | 1,2% |
| 2020 | 8,4 K RON | 656,3 K RON | 1,3% |
| 2021 | 1,9 K RON | 985,8 K RON | 0,2% |
| 2022 | 45,9 K RON | 423,1 K RON | 10,8% |
| 2023 | 19,5 K RON | 175,5 K RON | 11,1% |
| 2024 | 22,0 K RON | 128,7 K RON | 17,1% |
| 2025 | 62,6 K RON | 84,8 K RON | 73,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 886,2 K RON | 32,9 K RON | 350,0 K RON | 248,4 K RON | 71,6 K RON | 41,0 K RON | 15,4 K RON | ▼ 62,4% |
| Rezultat net | 821,7 K RON | 3,5 K RON | 335,9 K RON | 208,8 K RON | 120,2 K RON | −49,3 K RON | −84,6 K RON | ▼ 71,6% |
| Total active | 822,8 K RON | 656,3 K RON | 985,8 K RON | 423,1 K RON | 175,5 K RON | 128,7 K RON | 84,8 K RON | ▼ 34,1% |
| Capitaluri proprii | 813,1 K RON | 648,2 K RON | 984,1 K RON | 244,9 K RON | 156,2 K RON | 106,9 K RON | 22,4 K RON | ▼ 79,1% |
| Datorii totale | 10,1 K RON | 8,4 K RON | 1,9 K RON | 45,9 K RON | 19,5 K RON | 22,0 K RON | 62,6 K RON | ▲ 184,8% |
| Lichiditate curentă | 81,84 | 77,13 | 504,87 | 9,18 | 2,45 | 1,79 | 0,54 | ▼ 69,9% |
| Marjă netă (%) | 92,73 | 10,79 | 95,97 | 84,09 | 167,86 | -120,07 | -548,48 | ▼ 356,8% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | 80 | 80 | 52 | 30 | ▼ 42,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.