Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MUNTENIA PRODINVEST SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, ING. ION FLORESCU, 257, 117710
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 2.782 RON | −2.782 RON | −2.782 RON | 343 RON | 0 RON | 343 RON | −2.582 RON | 2.925 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 3.310.301 RON | 3.310.301 RON | 2.149.455 RON | 1.128.405 RON | 1.160.846 RON | 690.659 RON | 43.197 RON | 647.462 RON | 774.476 RON | 42.233 RON | 92.464 RON | 111.166 RON | 0 RON | 126.050 RON | 1 |
| 2024 | 2.565.258 RON | 2.565.258 RON | 2.034.387 RON | 452.212 RON | 530.871 RON | 455.970 RON | 61.022 RON | 394.948 RON | 621.144 RON | 40.176 RON | 0 RON | 51.159 RON | 0 RON | 205.350 RON | 1 |
| 2025 | 3.977.949 RON | 3.977.949 RON | 3.033.722 RON | 809.769 RON | 944.227 RON | 837.596 RON | 158.520 RON | 679.076 RON | 993.689 RON | 49.257 RON | 0 RON | 361.119 RON | 0 RON | 205.350 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (23)
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Top format din 122 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3,31 M RON | 2,57 M RON | 3,98 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3,31 M RON | 2,57 M RON | 3,98 M RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2,8 K RON | 2,15 M RON | 2,03 M RON | 3,03 M RON |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | −2,8 K RON | 1,13 M RON | 452,2 K RON | 809,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,32 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 13,79 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,46 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 17,00 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11,02 |
| Durata încasare (zile) | 33 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2020 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2021 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2022 | 2,9 K RON | 343 RON | 852,8% |
| 2023 | 42,2 K RON | 690,7 K RON | 6,1% |
| 2024 | 40,2 K RON | 456,0 K RON | 8,8% |
| 2025 | 49,3 K RON | 837,6 K RON | 5,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3,31 M RON | 2,57 M RON | 3,98 M RON | ▲ 55,1% |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | −2,8 K RON | 1,13 M RON | 452,2 K RON | 809,8 K RON | ▲ 79,1% |
| Total active | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 343 RON | 690,7 K RON | 456,0 K RON | 837,6 K RON | ▲ 83,7% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 200 RON | 200 RON | −2,6 K RON | 774,5 K RON | 621,1 K RON | 993,7 K RON | ▲ 60,0% |
| Datorii totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2,9 K RON | 42,2 K RON | 40,2 K RON | 49,3 K RON | ▲ 22,6% |
| Lichiditate curentă | – | – | – | 0,12 | 15,33 | 9,83 | 13,79 | ▲ 40,2% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | 34,09 | 17,63 | 20,36 | ▲ 15,5% |
| Scor bonitate | 47 | 47 | 47 | 15 | 95 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (809,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (13.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,32 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.