Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NEW PREST SERVICE M.C.C. SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, NICOLINA, 50, 971A, C, 6, 22, 700686, cam.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 29.750 RON | 29.751 RON | 23.865 RON | 4.993 RON | 5.886 RON | 22.225 RON | 4.234 RON | 17.991 RON | 22.010 RON | 215 RON | 0 RON | 3.160 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 27.688 RON | 27.689 RON | 15.572 RON | 11.339 RON | 12.117 RON | 14.698 RON | 2.420 RON | 12.278 RON | 11.539 RON | 3.159 RON | 0 RON | 6.902 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 24.282 RON | 24.282 RON | 16.875 RON | 6.678 RON | 7.407 RON | 25.313 RON | 605 RON | 24.708 RON | 7.717 RON | 17.596 RON | 0 RON | 4.270 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 24.737 RON | 25.317 RON | 23.973 RON | 622 RON | 1.344 RON | 10.101 RON | 0 RON | 10.101 RON | 862 RON | 11.339 RON | 0 RON | 3.686 RON | 0 RON | 2.100 RON | 0 |
| 2023 | 36.136 RON | 36.140 RON | 27.863 RON | 7.019 RON | 8.277 RON | 14.799 RON | 0 RON | 14.799 RON | 7.259 RON | 7.640 RON | 0 RON | 7.425 RON | 0 RON | 100 RON | 0 |
| 2024 | 52.228 RON | 52.239 RON | 32.183 RON | 17.007 RON | 20.056 RON | 42.740 RON | 0 RON | 42.740 RON | 17.247 RON | 25.593 RON | 0 RON | 28.106 RON | 0 RON | 100 RON | 0 |
| 2025 | 53.130 RON | 53.137 RON | 31.893 RON | 17.913 RON | 21.244 RON | 42.320 RON | 0 RON | 42.320 RON | 18.153 RON | 25.321 RON | 212 RON | 21.226 RON | 0 RON | 1.154 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3313 — Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
Top format din 19 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 29,8 K RON | 27,7 K RON | 24,3 K RON | 24,7 K RON | 36,1 K RON | 52,2 K RON | 53,1 K RON |
| Venituri totale | 29,8 K RON | 27,7 K RON | 24,3 K RON | 25,3 K RON | 36,1 K RON | 52,2 K RON | 53,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 23,9 K RON | 15,6 K RON | 16,9 K RON | 24,0 K RON | 27,9 K RON | 32,2 K RON | 31,9 K RON |
| Rezultat net | 5,0 K RON | 11,3 K RON | 6,7 K RON | 622 RON | 7,0 K RON | 17,0 K RON | 17,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 54,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,67 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,82 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,67 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 250,61 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,50 |
| Durata încasare (zile) | 146 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 215 RON | 22,2 K RON | 1,0% |
| 2020 | 3,2 K RON | 14,7 K RON | 21,5% |
| 2021 | 17,6 K RON | 25,3 K RON | 69,5% |
| 2022 | 11,3 K RON | 10,1 K RON | 112,3% |
| 2023 | 7,6 K RON | 14,8 K RON | 51,6% |
| 2024 | 25,6 K RON | 42,7 K RON | 59,9% |
| 2025 | 25,3 K RON | 42,3 K RON | 59,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 29,8 K RON | 27,7 K RON | 24,3 K RON | 24,7 K RON | 36,1 K RON | 52,2 K RON | 53,1 K RON | ▲ 1,7% |
| Rezultat net | 5,0 K RON | 11,3 K RON | 6,7 K RON | 622 RON | 7,0 K RON | 17,0 K RON | 17,9 K RON | ▲ 5,3% |
| Total active | 22,2 K RON | 14,7 K RON | 25,3 K RON | 10,1 K RON | 14,8 K RON | 42,7 K RON | 42,3 K RON | ▼ 1,0% |
| Capitaluri proprii | 22,0 K RON | 11,5 K RON | 7,7 K RON | 862 RON | 7,3 K RON | 17,2 K RON | 18,2 K RON | ▲ 5,3% |
| Datorii totale | 215 RON | 3,2 K RON | 17,6 K RON | 11,3 K RON | 7,6 K RON | 25,6 K RON | 25,3 K RON | ▼ 1,1% |
| Lichiditate curentă | 83,68 | 3,89 | 1,40 | 0,89 | 1,94 | 1,67 | 1,67 | ▲ 0,1% |
| Marjă netă (%) | 16,78 | 40,95 | 27,50 | 2,51 | 19,42 | 32,56 | 33,72 | ▲ 3,6% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 65 | 36 | 90 | 85 | 85 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (17,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 54,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.