Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DUMY'S GLOBAL SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, TUDOR VLADIMIRESCU, 47, 1, mansardă
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 49.800 RON | 49.800 RON | 569 RON | 47.735 RON | 49.231 RON | 233.677 RON | 0 RON | 233.677 RON | 233.055 RON | 622 RON | 0 RON | 4.150 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 76.732 RON | 76.732 RON | 44.327 RON | 30.103 RON | 32.405 RON | 266.769 RON | 0 RON | 266.769 RON | 263.158 RON | 3.611 RON | 761 RON | 4.781 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 437.728 RON | 437.728 RON | 364.697 RON | 69.092 RON | 73.031 RON | 351.289 RON | 3.338 RON | 347.951 RON | 332.250 RON | 19.039 RON | 4.438 RON | 7.097 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 441.117 RON | 441.117 RON | 430.700 RON | 6.006 RON | 10.417 RON | 561.430 RON | 191.528 RON | 369.902 RON | 338.255 RON | 223.175 RON | 85.013 RON | 12.142 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 573.167 RON | 573.167 RON | 558.317 RON | 9.118 RON | 14.850 RON | 549.295 RON | 356.972 RON | 192.323 RON | 347.374 RON | 201.921 RON | 87.290 RON | 83.885 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 879.303 RON | 901.703 RON | 858.114 RON | 20.910 RON | 43.589 RON | 606.030 RON | 324.834 RON | 281.196 RON | 368.284 RON | 237.746 RON | 89.892 RON | 84.854 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 584.361 RON | 599.495 RON | 742.154 RON | −155.617 RON | −142.659 RON | 429.517 RON | 294.029 RON | 135.488 RON | 159.334 RON | 270.183 RON | 84.541 RON | 44.284 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 477 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.5) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−155.617 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,8 K RON | 76,7 K RON | 437,7 K RON | 441,1 K RON | 573,2 K RON | 879,3 K RON | 584,4 K RON |
| Venituri totale | 49,8 K RON | 76,7 K RON | 437,7 K RON | 441,1 K RON | 573,2 K RON | 901,7 K RON | 599,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 569 RON | 44,3 K RON | 364,7 K RON | 430,7 K RON | 558,3 K RON | 858,1 K RON | 742,2 K RON |
| Rezultat net | 47,7 K RON | 30,1 K RON | 69,1 K RON | 6,0 K RON | 9,1 K RON | 20,9 K RON | −155,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 912,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,50 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,19 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,91 |
| Durata stocaj (zile) | 53 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 13,20 |
| Durata încasare (zile) | 28 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 622 RON | 233,7 K RON | 0,3% |
| 2020 | 3,6 K RON | 266,8 K RON | 1,4% |
| 2021 | 19,0 K RON | 351,3 K RON | 5,4% |
| 2022 | 223,2 K RON | 561,4 K RON | 39,8% |
| 2023 | 201,9 K RON | 549,3 K RON | 36,8% |
| 2024 | 237,7 K RON | 606,0 K RON | 39,2% |
| 2025 | 270,2 K RON | 429,5 K RON | 62,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,8 K RON | 76,7 K RON | 437,7 K RON | 441,1 K RON | 573,2 K RON | 879,3 K RON | 584,4 K RON | ▼ 33,5% |
| Rezultat net | 47,7 K RON | 30,1 K RON | 69,1 K RON | 6,0 K RON | 9,1 K RON | 20,9 K RON | −155,6 K RON | ▼ 844,2% |
| Total active | 233,7 K RON | 266,8 K RON | 351,3 K RON | 561,4 K RON | 549,3 K RON | 606,0 K RON | 429,5 K RON | ▼ 29,1% |
| Capitaluri proprii | 233,1 K RON | 263,2 K RON | 332,3 K RON | 338,3 K RON | 347,4 K RON | 368,3 K RON | 159,3 K RON | ▼ 56,7% |
| Datorii totale | 622 RON | 3,6 K RON | 19,0 K RON | 223,2 K RON | 201,9 K RON | 237,7 K RON | 270,2 K RON | ▲ 13,6% |
| Lichiditate curentă | 375,69 | 73,88 | 18,28 | 1,66 | 0,95 | 1,18 | 0,50 | ▼ 57,6% |
| Marjă netă (%) | 95,85 | 39,23 | 15,78 | 1,36 | 1,59 | 2,38 | -26,63 | ▼ 1.218,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 65 | 68 | 80 | 35 | ▼ 56,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 912,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.