Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SPORTMED SYSTEMS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, CAROL DAVILA, 85, 5, Camerele 1, 2, 19, (parter) si subsol
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 7.559.938 RON | 7.642.515 RON | 5.839.164 RON | 1.536.101 RON | 1.803.351 RON | 4.811.750 RON | 296.581 RON | 4.515.169 RON | 2.736.489 RON | 2.105.402 RON | 3.117.847 RON | 773.158 RON | 0 RON | 30.141 RON | 8 |
| 2020 | 7.790.476 RON | 8.015.787 RON | 6.203.358 RON | 1.540.504 RON | 1.812.429 RON | 6.607.343 RON | 657.665 RON | 5.949.678 RON | 4.277.033 RON | 2.334.301 RON | 4.041.443 RON | 1.384.603 RON | 0 RON | 44.335 RON | 7 |
| 2021 | 15.336.038 RON | 15.460.334 RON | 11.266.794 RON | 3.519.178 RON | 4.193.540 RON | 8.670.625 RON | 585.645 RON | 8.084.980 RON | 5.708.864 RON | 2.985.158 RON | 5.491.384 RON | 2.171.167 RON | 0 RON | 23.397 RON | 7 |
| 2022 | 15.618.120 RON | 15.840.209 RON | 12.157.476 RON | 3.123.081 RON | 3.682.733 RON | 11.021.633 RON | 1.070.020 RON | 9.951.613 RON | 4.893.201 RON | 6.145.606 RON | 6.552.121 RON | 2.599.738 RON | 0 RON | 17.174 RON | 10 |
| 2023 | 20.375.903 RON | 20.590.559 RON | 15.180.307 RON | 4.679.672 RON | 5.410.252 RON | 14.530.387 RON | 978.503 RON | 13.551.884 RON | 8.686.873 RON | 5.867.306 RON | 7.201.864 RON | 4.834.648 RON | 15.112 RON | 38.904 RON | 11 |
| 2024 | 26.344.332 RON | 26.558.253 RON | 19.454.417 RON | 6.173.410 RON | 7.103.836 RON | 21.738.053 RON | 3.025.607 RON | 18.712.446 RON | 13.478.624 RON | 8.318.012 RON | 7.645.003 RON | 9.037.545 RON | 9.778 RON | 68.361 RON | 0 |
| 2025 | 32.030.157 RON | 33.048.961 RON | 25.156.689 RON | 6.626.038 RON | 7.892.272 RON | 22.357.351 RON | 2.709.791 RON | 19.647.560 RON | 7.352.233 RON | 15.086.450 RON | 8.783.572 RON | 9.016.999 RON | 4.445 RON | 85.777 RON | 13 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Top format din 855 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,56 M RON | 7,79 M RON | 15,34 M RON | 15,62 M RON | 20,38 M RON | 26,34 M RON | 32,03 M RON |
| Venituri totale | 7,64 M RON | 8,02 M RON | 15,46 M RON | 15,84 M RON | 20,59 M RON | 26,56 M RON | 33,05 M RON |
| Cheltuieli totale | 5,84 M RON | 6,20 M RON | 11,27 M RON | 12,16 M RON | 15,18 M RON | 19,45 M RON | 25,16 M RON |
| Rezultat net | 1,54 M RON | 1,54 M RON | 3,52 M RON | 3,12 M RON | 4,68 M RON | 6,17 M RON | 6,63 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 34,37 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,72 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,65 |
| Durata stocaj (zile) | 100 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,55 |
| Durata încasare (zile) | 103 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,11 M RON | 4,81 M RON | 43,8% |
| 2020 | 2,33 M RON | 6,61 M RON | 35,3% |
| 2021 | 2,99 M RON | 8,67 M RON | 34,4% |
| 2022 | 6,15 M RON | 11,02 M RON | 55,8% |
| 2023 | 5,87 M RON | 14,53 M RON | 40,4% |
| 2024 | 8,32 M RON | 21,74 M RON | 38,3% |
| 2025 | 15,09 M RON | 22,36 M RON | 67,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,56 M RON | 7,79 M RON | 15,34 M RON | 15,62 M RON | 20,38 M RON | 26,34 M RON | 32,03 M RON | ▲ 21,6% |
| Rezultat net | 1,54 M RON | 1,54 M RON | 3,52 M RON | 3,12 M RON | 4,68 M RON | 6,17 M RON | 6,63 M RON | ▲ 7,3% |
| Total active | 4,81 M RON | 6,61 M RON | 8,67 M RON | 11,02 M RON | 14,53 M RON | 21,74 M RON | 22,36 M RON | ▲ 2,8% |
| Capitaluri proprii | 2,74 M RON | 4,28 M RON | 5,71 M RON | 4,89 M RON | 8,69 M RON | 13,48 M RON | 7,35 M RON | ▼ 45,5% |
| Datorii totale | 2,11 M RON | 2,33 M RON | 2,99 M RON | 6,15 M RON | 5,87 M RON | 8,32 M RON | 15,09 M RON | ▲ 81,4% |
| Lichiditate curentă | 2,14 | 2,55 | 2,71 | 1,62 | 2,31 | 2,25 | 1,30 | ▼ 42,1% |
| Marjă netă (%) | 20,32 | 19,77 | 22,95 | 20,00 | 22,97 | 23,43 | 20,69 | ▼ 11,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 70 | 100 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,63 M RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 34,37 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.