Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STAR SERVICE PROVIDER SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, 13 SEPTEMBRIE, 90, 50726, 5, IN INCINTA COMPLEXULUI MULTIFUNCTIONAL, MEZANIN, CAMERELE 1A SI 1B
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 23.905.625 RON | 24.384.082 RON | 23.469.743 RON | 725.158 RON | 914.339 RON | 8.240.501 RON | 3.189.756 RON | 5.050.745 RON | 8.831.564 RON | 599.389 RON | 9.090 RON | 352.728 RON | 0 RON | 1.190.452 RON | 40 |
| 2020 | 13.768.874 RON | 14.356.867 RON | 16.203.756 RON | −1.846.889 RON | −1.846.889 RON | 7.264.490 RON | 2.615.226 RON | 4.649.264 RON | 6.984.675 RON | 780.663 RON | 46.968 RON | 604.512 RON | 0 RON | 500.848 RON | 30 |
| 2021 | 20.566.206 RON | 21.522.445 RON | 24.163.830 RON | −2.641.385 RON | −2.641.385 RON | 5.107.823 RON | 1.927.887 RON | 3.179.936 RON | 4.343.291 RON | 1.529.507 RON | 46.968 RON | 642.257 RON | 0 RON | 764.975 RON | 37 |
| 2022 | 28.983.735 RON | 29.865.892 RON | 27.125.061 RON | 2.706.853 RON | 2.740.831 RON | 6.915.386 RON | 3.048.150 RON | 3.867.236 RON | 7.050.144 RON | 1.096.139 RON | 54.227 RON | 318.204 RON | 0 RON | 1.230.897 RON | 35 |
| 2023 | 36.974.853 RON | 37.945.234 RON | 34.364.428 RON | 2.984.051 RON | 3.580.806 RON | 10.056.146 RON | 5.171.995 RON | 4.884.151 RON | 10.034.195 RON | 1.303.987 RON | 118 RON | 291.108 RON | 0 RON | 1.282.036 RON | 47 |
| 2024 | 40.043.365 RON | 40.917.653 RON | 36.761.714 RON | 3.440.418 RON | 4.155.939 RON | 15.190.501 RON | 12.537.061 RON | 2.653.440 RON | 13.474.613 RON | 3.107.159 RON | 0 RON | 89.798 RON | 0 RON | 1.391.271 RON | 48 |
| 2025 | 47.430.658 RON | 48.890.657 RON | 40.484.414 RON | 7.169.110 RON | 8.406.243 RON | 21.097.705 RON | 12.292.944 RON | 8.804.761 RON | 20.665.189 RON | 1.881.957 RON | 0 RON | 174.015 RON | 32.491 RON | 1.481.932 RON | 70 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9200 — Activități de jocuri de noroc și pariuri
Top format din 93 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 23,91 M RON | 13,77 M RON | 20,57 M RON | 28,98 M RON | 36,97 M RON | 40,04 M RON | 47,43 M RON |
| Venituri totale | 24,38 M RON | 14,36 M RON | 21,52 M RON | 29,87 M RON | 37,95 M RON | 40,92 M RON | 48,89 M RON |
| Cheltuieli totale | 23,47 M RON | 16,20 M RON | 24,16 M RON | 27,13 M RON | 34,36 M RON | 36,76 M RON | 40,48 M RON |
| Rezultat net | 725,2 K RON | −1,85 M RON | −2,64 M RON | 2,71 M RON | 2,98 M RON | 3,44 M RON | 7,17 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 50,17 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,68 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,68 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,59 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,21 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 272,57 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 599,4 K RON | 8,24 M RON | 7,3% |
| 2020 | 780,7 K RON | 7,26 M RON | 10,8% |
| 2021 | 1,53 M RON | 5,11 M RON | 29,9% |
| 2022 | 1,10 M RON | 6,92 M RON | 15,9% |
| 2023 | 1,30 M RON | 10,06 M RON | 13,0% |
| 2024 | 3,11 M RON | 15,19 M RON | 20,5% |
| 2025 | 1,88 M RON | 21,10 M RON | 8,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 23,91 M RON | 13,77 M RON | 20,57 M RON | 28,98 M RON | 36,97 M RON | 40,04 M RON | 47,43 M RON | ▲ 18,4% |
| Rezultat net | 725,2 K RON | −1,85 M RON | −2,64 M RON | 2,71 M RON | 2,98 M RON | 3,44 M RON | 7,17 M RON | ▲ 108,4% |
| Total active | 8,24 M RON | 7,26 M RON | 5,11 M RON | 6,92 M RON | 10,06 M RON | 15,19 M RON | 21,10 M RON | ▲ 38,9% |
| Capitaluri proprii | 8,83 M RON | 6,98 M RON | 4,34 M RON | 7,05 M RON | 10,03 M RON | 13,47 M RON | 20,67 M RON | ▲ 53,4% |
| Datorii totale | 599,4 K RON | 780,7 K RON | 1,53 M RON | 1,10 M RON | 1,30 M RON | 3,11 M RON | 1,88 M RON | ▼ 39,4% |
| Lichiditate curentă | 8,43 | 5,96 | 2,08 | 3,53 | 3,75 | 0,85 | 4,68 | ▲ 447,8% |
| Marjă netă (%) | 3,03 | -13,41 | -12,84 | 9,34 | 8,07 | 8,59 | 15,11 | ▲ 75,9% |
| Scor bonitate | 77 | 57 | 64 | 95 | 95 | 73 | 100 | ▲ 37,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,17 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.68), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 50,17 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.