MIX METALS POINT SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Dimieni, Comuna Tunari, OCOLULUI, 29, 77181
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 291.721 RON | 291.830 RON | 260.697 RON | 28.214 RON | 31.133 RON | 971.289 RON | 133 RON | 971.156 RON | 963.730 RON | 7.559 RON | 0 RON | 680.531 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 209.017 RON | 209.017 RON | 169.246 RON | 37.681 RON | 39.771 RON | 1.015.459 RON | 0 RON | 1.015.459 RON | 1.001.411 RON | 14.048 RON | 0 RON | 669.910 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 341.362 RON | 357.359 RON | 272.569 RON | 79.724 RON | 84.790 RON | 717.099 RON | 38.327 RON | 678.772 RON | 681.135 RON | 35.964 RON | 0 RON | 329.490 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3250 — Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
Top format din 73 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 291,7 K RON | 209,0 K RON | 341,4 K RON |
| Venituri totale | 291,8 K RON | 209,0 K RON | 357,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 260,7 K RON | 169,2 K RON | 272,6 K RON |
| Rezultat net | 28,2 K RON | 37,7 K RON | 79,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 330,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 18,87 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 18,87 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,15 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 19,94 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,04 |
| Durata încasare (zile) | 352 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 7,6 K RON | 971,3 K RON | 0,8% |
| 2024 | 14,0 K RON | 1,02 M RON | 1,4% |
| 2025 | 36,0 K RON | 717,1 K RON | 5,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 291,7 K RON | 209,0 K RON | 341,4 K RON | ▲ 63,3% |
| Rezultat net | 28,2 K RON | 37,7 K RON | 79,7 K RON | ▲ 111,6% |
| Total active | 971,3 K RON | 1,02 M RON | 717,1 K RON | ▼ 29,4% |
| Capitaluri proprii | 963,7 K RON | 1,00 M RON | 681,1 K RON | ▼ 32,0% |
| Datorii totale | 7,6 K RON | 14,0 K RON | 36,0 K RON | ▲ 156,0% |
| Lichiditate curentă | 128,48 | 72,29 | 18,87 | ▼ 73,9% |
| Marjă netă (%) | 9,67 | 18,03 | 23,35 | ▲ 29,5% |
| Scor bonitate | 82 | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (79,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (18.87), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.