Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PROFESSIONAL SCENT SOLUTIONS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, CIUREA, 3, A2, A, 3, 10, 21924, 2, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.085.815 RON | 2.086.195 RON | 1.282.056 RON | 782.899 RON | 804.139 RON | 1.079.478 RON | 178.825 RON | 900.653 RON | 907.931 RON | 205.750 RON | 464.203 RON | 230.687 RON | 0 RON | 34.203 RON | 6 |
| 2020 | 1.454.351 RON | 1.461.770 RON | 1.001.843 RON | 446.408 RON | 459.927 RON | 1.045.276 RON | 97.781 RON | 947.495 RON | 955.002 RON | 114.023 RON | 444.259 RON | 293.177 RON | 0 RON | 23.749 RON | 4 |
| 2021 | 2.093.812 RON | 2.112.152 RON | 1.470.666 RON | 620.860 RON | 641.486 RON | 1.078.002 RON | 46.532 RON | 1.031.470 RON | 996.916 RON | 104.835 RON | 405.412 RON | 386.976 RON | 0 RON | 23.749 RON | 4 |
| 2022 | 2.684.407 RON | 2.691.193 RON | 1.579.788 RON | 1.085.075 RON | 1.111.405 RON | 1.223.205 RON | 100.531 RON | 1.122.674 RON | 1.085.316 RON | 161.638 RON | 445.550 RON | 574.200 RON | 0 RON | 23.749 RON | 6 |
| 2023 | 3.412.298 RON | 3.419.432 RON | 1.721.653 RON | 1.610.211 RON | 1.697.779 RON | 2.007.750 RON | 169.015 RON | 1.838.735 RON | 1.610.451 RON | 397.299 RON | 693.792 RON | 708.065 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 3.769.581 RON | 3.799.058 RON | 2.484.291 RON | 1.128.360 RON | 1.314.767 RON | 2.373.912 RON | 134.028 RON | 2.239.884 RON | 1.129.100 RON | 1.244.812 RON | 508.329 RON | 1.421.594 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2025 | 4.334.269 RON | 4.377.575 RON | 2.222.288 RON | 1.816.005 RON | 2.155.287 RON | 3.458.115 RON | 107.199 RON | 3.350.916 RON | 1.816.252 RON | 1.641.863 RON | 476.847 RON | 1.981.733 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (27)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 2,409 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,09 M RON | 1,45 M RON | 2,09 M RON | 2,68 M RON | 3,41 M RON | 3,77 M RON | 4,33 M RON |
| Venituri totale | 2,09 M RON | 1,46 M RON | 2,11 M RON | 2,69 M RON | 3,42 M RON | 3,80 M RON | 4,38 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,28 M RON | 1,00 M RON | 1,47 M RON | 1,58 M RON | 1,72 M RON | 2,48 M RON | 2,22 M RON |
| Rezultat net | 782,9 K RON | 446,4 K RON | 620,9 K RON | 1,09 M RON | 1,61 M RON | 1,13 M RON | 1,82 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,65 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,04 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,75 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,54 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9,09 |
| Durata stocaj (zile) | 40 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,19 |
| Durata încasare (zile) | 167 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 205,8 K RON | 1,08 M RON | 19,1% |
| 2020 | 114,0 K RON | 1,05 M RON | 10,9% |
| 2021 | 104,8 K RON | 1,08 M RON | 9,7% |
| 2022 | 161,6 K RON | 1,22 M RON | 13,2% |
| 2023 | 397,3 K RON | 2,01 M RON | 19,8% |
| 2024 | 1,24 M RON | 2,37 M RON | 52,4% |
| 2025 | 1,64 M RON | 3,46 M RON | 47,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,09 M RON | 1,45 M RON | 2,09 M RON | 2,68 M RON | 3,41 M RON | 3,77 M RON | 4,33 M RON | ▲ 15,0% |
| Rezultat net | 782,9 K RON | 446,4 K RON | 620,9 K RON | 1,09 M RON | 1,61 M RON | 1,13 M RON | 1,82 M RON | ▲ 60,9% |
| Total active | 1,08 M RON | 1,05 M RON | 1,08 M RON | 1,22 M RON | 2,01 M RON | 2,37 M RON | 3,46 M RON | ▲ 45,7% |
| Capitaluri proprii | 907,9 K RON | 955,0 K RON | 996,9 K RON | 1,09 M RON | 1,61 M RON | 1,13 M RON | 1,82 M RON | ▲ 60,9% |
| Datorii totale | 205,8 K RON | 114,0 K RON | 104,8 K RON | 161,6 K RON | 397,3 K RON | 1,24 M RON | 1,64 M RON | ▲ 31,9% |
| Lichiditate curentă | 4,38 | 8,31 | 9,84 | 6,95 | 4,63 | 1,80 | 2,04 | ▲ 13,4% |
| Marjă netă (%) | 37,53 | 30,69 | 29,65 | 40,42 | 47,19 | 29,93 | 41,90 | ▲ 40,0% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 95 | 95 | 77 | 100 | ▲ 29,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,82 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,65 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.